Facebook Google+ Twitter

Wycieczkowe autokary pod lupą

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-06-12 17:31

Mimo, że to jeszcze nie wakacje, to właśnie w czerwcu jest najwięcej organizowanych autokarowych wyjazdów i wycieczek szkolnych. Tylko dziś od samego rana policjanci z lipnowskiej drogówki kompleksowo skontrolowali trzy autobusy, wyjeżdżające z uczniami na wycieczki.

 / Fot. materiały policjiPodczas takich kontroli jak te, szczególnie gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo tak ważnych pasażerów, funkcjonariusze praktycznie „prześwietlają” autokar. Sprawdzają sprawność układu kierowniczego, hamulcowego i wydechowego, oświetlenie, stan ogumienia, podstawowe wyposażenie pojazdu (apteczka, gaśnica, młotki) oraz to czy nie ma wycieku oleju z silnika. Kontrolerzy sprawdzają także stan trzeźwość kierowcy, czas jego pracy oraz wymagane dokumenty. Policjanci przypominają organizatorom o bezpiecznym zorganizowaniu przystanków. Protokoły sporządzone z dzisiejszych kontroli nie zawierały żadnych uwag i zastrzeżeń.

Pocieszającym jest fakt, że na terenie powiatu lipnowskiego w bieżącym roku nie odnotowano żadnego przypadku, który skutkowałby wstrzymaniem wyjazdu, konsekwencjami karnymi czy np.: podmianą autokaru lub kierowcy. Kilka dni temu policjanci w kontrolowanym autokarze stwierdzili brak światła pozycyjnego, ale okazało się, że kierowca dysponował zapasową żarówką. Z opinii policjantów wynika, że najczęściej z prośbą o sprawdzenie wycieczkowego autokaru zwracają się rodzice dzieci, ale tuż po nich plasują się sami przewoźnicy, co należy przyjąć za dobrą monetę i miejmy nadzieję, pewien wypracowany już standard.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.