Facebook Google+ Twitter

Wyciek amoniaku w zakładach mięsnych. Piętnastu pracowników w szpitalach

Współautorzy: Tomasz Kowalski

W zakładach mięsnych w Kole doszło wczoraj do groźnego wypadku. W wyniku wycieku amoniaku poszkodowanych zostało kilkanaście osób, pracowników kolskiego oddziału zakładów mięsnych Sokołów S.A. Jak nam powiedział nadkomisarz Romuald Piecuch, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wszczęte zostało dochodzenie w tej sprawie.

Zakłady mięsne w Kole / Fot. Grzegorz BroniarczykPoszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitali w Kole, Koninie i Turku. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sytuacja została opanowana i nie ma już zagrożenia dalszego wycieku. Jak informuje były pracownik kolskich zakładów, amoniak to trujący dla ludzi gaz, używany przede wszystkim w chłodniach. Zbyt długie wdychanie substancji może doprowadzić do śmierci.

Jak powiedział dla Wiadomości24.pl nadkomisarz Romuald Piecuch, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, do wycieku doszło ok. godziny 5 rano. Po stwierdzeniu podwyższonego stężenia amoniaku szefowie firmy zdecydowali skierować na badania wszystkich pracowników, którzy znaleźli się w strefie bezpośredniego zagrożenia. Lekarze nie stwierdzili ponoć objawów zatrucia, ale skierowali piętnastu pracowników do szpitali ze względu na to, iż skutki działania amoniaku mogą wystąpić jeszcze przez kilka dni.

Wyciek nastąpił prawdopodobnie z jednego ze starych urządzeń chłodniczych. Policja rozpoczęła już dochodzenie, mające wyjaśnić przyczyny wycieku i ustalić osoby winne doprowadzenia do zagrożenia zdrowia i życia pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

test

Komentarz został ukrytyrozwiń

ejjj znowu liczniki ocen nawala?Ja dałem plusa i Tomek chyba też....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre lokalne info (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.