Facebook Google+ Twitter

Wycieki to nie był pierwszy problem "Dyslektyka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 09:39

Po tym jak w stołecznym gimnazjum, prowadzonym przez fundację "Dyslektyk", wyciekły pytania do egzaminów przesłuchano jego dyrektorkę i kilku pracowników. Okazało się, że incydent podobny do niedawnego miał również miejsce 6 lat temu.

Szefowa "Dyslektyka" usłyszała w piątek zarzut ujawnienia tajemnicy państwowej. Za podobne przestępstwo ma odpowiadać też woźna Iwona Z., która przekazała testy Adamowi Z., który zamieścił je w internecie kilkanaście godzin przed rozpoczęciem egzaminu.

Podobny incydent zdarzył się też kilka lat temu. W 2003 roku pięciu uczniów Społecznego Gimnazjum nr 21, które później zostało przekształcone w Niepubliczne Gimnazjum fundacji "Dyslektyk”, musiało powtarzać egzamin humanistyczny. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie zarzucała bowiem uczniom, że ściągali. Wtedy dyrektor Joanna P. broniła swoich wychowanków i twierdziła, że decyzja OKE jest niesprawiedliwa i krzywdząca.

Dyrektor Joanna P. tłumaczyła wtedy "Gazecie Wyborczej", że pięciu uczniów piszących w dwóch salach miało jeden błąd. Przekreślili odpowiedź i w tej samej kolejności podali bohaterów Antygony i kostiumy, które chcieliby wybrać do inscenizacji tej sztuki.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.