Facebook Google+ Twitter

Wyciekł tajny raport amerykańskiego wywiadu. Będzie inwazja Rosji na Ukrainę?

Coraz bardziej prawdopodobna staje się inwazja Rosji na Ukrainę. Takich informacji można się dowiedzieć z tajnego amerykańskiego raportu, do którego udało dotrzeć telewizji CNN.

Wyciek z wywiadu USA. Co zamierza Rosja? / Fot. By This image or media was taken or created by Matt H. Wade (User:UpstateNYer). To see his entire portfolio, click here.     This image is protected bDziennikarka CNN Barbara Starr informuje, że tajny raport zawiera ostrzeżenie o możliwej napaści na wschodnią Ukrainę. Całkowitej pewności w tej kwestii nie ma, jednakże w przeciągu ostatnich 3-4 dni pojawiły się "budzące obawy sygnały".

"To zmieniło nasze podejście do oceny prawdopodobieństwa dalszych działań Rosji" - powiedzieli przedstawiciele waszyngtońskiej administracji.

Według raportu, obecne działania wojsk rosyjskich są bardzo podobne do tych przed inwazją na Gruzję czy przed wojną w Czeczeni. Również skład i rodzaje zgromadzonych sił są porównywalne.

Jak podaje dziennik.pl z treścią dokumentu zapoznali się kongresmeni, którzy napisali list do prezydenta USA Baracka Obamy, w którym informują o istniejącym zagrożeniu, dotyczącym też krajów bałtyckich, a także o tym, że sytuacja jest alarmująca.

"Amerykanie zakładają, że Rosja może się starać o zajęcie wschodniej Ukrainy, tak by mieć również dostęp do Krymu od strony lądu" - twierdzi CNN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Putin prowadzi politykę, która całkowicie wykluczy Rosję z państw cywilizowanych. Stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z każdej strony to jest gra polityczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki atak jak gazy bojowe w Iraku i inne zagrożenia amerykanie szukaja rynku zbytu na gaz skroplony i sieją wojenną propagandę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.