Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7964 miejsce

Wyciekło 5 mln loginów i haseł Gmail. Sprawdź swoje konto

Na rosyjskim forum internetowym pojawiła się paczka z danymi użytkowników poczty Gmail. 5 milionów nazw użytkowników i haseł dostępu, a wśród nich możesz być i Ty. Sprawdź!

Logo Gmail (poczta elektroniczna). http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=File%3AGmail_logo.png / Fot. unknownWiele strachu wywołał post hakerów w którym prezentują zdobyte adresy e-mail, nazwy użytkowników i hasła dostępu blisko pięciu milionów (5,000,000!) klientów szalenie popularnej poczty elektronicznej Gmail. Łup pozostawiono na zasadzie otwartego użytkowania, co umożliwia identyfikację przez niepowołane osoby, stwarza potencjalną okazję dla złodziei lub głupich żartów skutkujących zablokowaniem konta. Wcześniej opublikowano listę dwóch wielkich rosyjskich serwisów internetowych: Yandex.ru (ponad milion kont) i Mail.ru (4,5 mln kont).

Paczka danych użytkowników Gmail została wpierw opublikowana na rosyjskim forum Bitcoin Security (btcsec.com) przez użytkownika pod nickiem "tvskit". Warto zauważyć, że wiele z tego stanowią nieaktualne informacje, które zostały pozyskane w dawniejszych różnych cyberwłamaniach i nie są to jedynie hasła Gmail. Osoba zamieszczająca paczkę wraz z dokonanymi zrzutami z ekranu zaznaczyła jednak, że około 60 procent z tych danych może posłużyć dla swobodnego dostępu do wybranego konta. Wiadomość o kompilowanym wycieku rozprzestrzenia się w sieci w tempie wyprzedzającym kręcone błyskawiczne i wywoływane zamiejscowe.

pcworld.com cytuje Petera Kruse'a, szefa technologii z firmy bezpieczeństwa cybernetycznego CSIS Security Group: "Nie możemy potwierdzić, że jest to rzeczywiście aż 60 procent, ale wielka ilość danych jakie wyciekły jest aktualna." Zwrócił przy tym uwagę, że podobne działanie miało miejsce trzy lata temu. Również skompilowano dużą bazę danych z różnych mniejszych wcześniej popełnionych hacków i przejęć.

Google nie zaprzecza, że doszło do ​​wycieku haseł, ale oznajmiono, że nie znaleziono "żadnych dowodów" na to, iżby ich systemy zostały spenetrowane. Zapewniono, że w przypadku jakichkolwiek problemów zostaną podjęte kroki, aby pomóc użytkownikom.

Niestandardowa klawiatura. http://www.ictqatar.qa/en/news-events/news/qatar-progresses-cyber-crime-prevention-measures licencja: CC3.0 / Fot. ictqatarUżytkowników poczty Gmail w kraju nad Wisłą jest bez liku. Już wiadomo, że wielu Polaków odnalazło swoje dane na publikowanym przez hakerów spisie. Sprawdź czy Twój adres Gmail jest "widziany" jako dostępny dla każdego - https://isleaked.com/ (nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki uboczne z grymasami Putina włącznie; adres może być przeciążony i długo nie odpowiadać).

Oto lista najpopularniejszych haseł Gmail:

abc123, 123123, 1234567, 1234567890, 1234, iloveyou, password1, 000000, 27653, zaq12wsx, tinkle, qwerty123, monkey, target123, dragon, 1q2w3e4r, 654321, 123qwe, 123321, friendster, asdfghjkl, letmein, princess, 1qaz2wsx, sunshine, passw0rd, trustno1, qwertyuiop, master, tester1

źródło: pclab.pl
pcworld.com
https://isleaked.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.