Facebook Google+ Twitter

Wyciekły dane - banki blokują klientom karty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-19 17:44

Klienci polskich banków informują, że karty kredytowe wielu z nich zostały zablokowane. Nie można korzystać między innymi z kart PKO BP, Multibanku, PKO SA. Do tej pory bank PKO BP zablokował 1800 kart kredytowych swoich klientów .

Jest to ochrona z powodu wycieku danych, który prawdopodobnie nastąpił w Hiszpanii - powiedział Radiu Olsztyn Marek Ryczkowski - z biura prasowego PKO BP. Jak wyjaśnił, od jednego z pośredników obrotu kartami w Hiszpanii wyciekły dane klientów. W okresie od połowy stycznia do połowy września tego roku odnotowano przypadki użycia tych danych w punktach handlowych bez wiedzy właścicieli kart.

Transakcje dotyczyły wszystkich kart, nie tylko PKO BP, którymi można się posługiwać poza granicami Polski. Jednak klienci nie poniosą żadnych strat - dodaje Marek Ryczkowski. Jak podkreśla, kiedy dochodzi do przestępstwa, bank bierze pełną odpowiedzialność za tę transakcję. Klienci, którzy na wyciągach z dokonywanymi transakcjami zauważą błąd, jeszcze teraz mogą zgłosić to swojemu bankowi.

Sprawę wykryły bankowe monitoringi polskich banków. Wszystkie nowe karty kredytowe zostaną wydane klientom bezpłatnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.