Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24335 miejsce

Wycieńczone stado koni w Cholewach (ZDJĘCIA)

Stado koni czystej krwi arabskiej, będących w stanie krytycznego zaniedbania, przebywa w gospodarstwie w Cholewach k. Błonia (woj. mazowieckie). Jeden z wycieńczonych koni znajduje się w ciężkim stanie, reszta jest w bardzo złej kondycji. Próby odebrania zwierząt właścicielowi są od lat bezskuteczne.

 / Fot. Malwina SobieckaMimo wielu interwencji, zarówno osób prywatnych jak i instytucji pożytku publicznego oraz miejscowych władz, sytuacja ok. dwudziestu koni od lat nie ulega poprawie. Wychudzone zwierzęta nie mają dostępu do czystej wody ani odpowiedniego schronienia. Budynek, który pełni rolę stajni, jest rozpadającą się drewnianą szopą, pełną nieusuniętego obornika i grozi zawaleniem. Teren, na którym przebywają , jest ogrodzony prowizorycznym płotem z patyków i sznurków.


Cały tekst i ZDJĘCIA na warszawa.naszemiasto.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

nieznany
  • nieznany
  • 05.05.2011 21:29

PANI Adwiga Geilke 02.05.2011 02:49 napisała
"Po prawie 10-godzinnej kontroli gospodarstwa.... udało się uratować trzynaście koni. Zwierzęta były w wychudzone, zawszone, z urazami kończyn znalazły się już w bezpiecznych miejscach"

SZCZĘŚCIE, ŻE NIE BYŁO W POBLIŻU "KrNi"

bo ten łobuz zapewne by walił siekierą żeby tylko się nie męczyły. SKĄD SIĘ TO WZIĘŁO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 05.05.2011 21:20

KrNi Dzisiaj 19:42 gratuluje języka (i lakierowanych butów z których delikatnie wystają jedwabne skarpety)
gratuluję nieprostackiego pojmowania życia.

TY BYDLAKU możesz nawet pić krew zabitych przez ciebie zwierząt patrząc na trofea
I WMAWIAĆ SOBIE JAKI Z CIEBIE MOCARZ.

ja z CZYSTYM SUMIENIEM kładę się jak "prostak" na sienniku wypchanym słomą. i spokojnie zasypiam.
wiem że przyśnią mi się szczęśliwe zwierzęta biegające po łąkach I LEŚNYCH POLANACH

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 05.05.2011 21:09

KrNi Dzisiaj 19:42

jakoś nie możesz się zamknąć
MIŁOŚNIKU ZABIJANIA, MIŁOŚNIKU TROFEÓW

TY ŻYJ Z ZABIJANIA, taplaj się W KRWI NIEWINNYCH ZWIERZĄT
ja w słomie w butach

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
  • KrNi
  • 05.05.2011 19:42

Jak widzę komentującym słoma z butów wychodzi. Prostactwo i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 05.05.2011 18:49

KrNi Wczoraj 22:43

PROPONUJĘ ZAKOŃCZ TĘ PAPLANINĘ.
ty mnie nazywaj PLECĄCYM BZDURY, KTÓRY NIE ROZUMIE ZNACZENIA MYŚLIWSKICH TROFEÓW.
ja ciebie MIŁOŚNIKIEM ZABIJANIA NIEWINNYCH ZWIERZĄT DLA MYŚLIWSKICH TROFEÓW.

niech się stanie i pozostanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZNANY
  • ZNANY
  • 05.05.2011 18:41

KrNi Wczoraj 22:43

PRZECZYTAJ SOBIE" nieznany 01.05.2011 23:59"

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 05.05.2011 18:40

KrNi Wczoraj 22:43
JA NIE DYSKUTUJE, ANI NORMALNIE, ANI NIENORMALNIE Z MIŁOŚNIKAMI ZABIJANIA DLA PRZYJEMNOŚCI, CZYLI TAKIMI JAK TY.

MOJE POGLĄDY DLA LUDOŻERCÓW ZAWSZE BĘDĄ NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
  • KrNi
  • 04.05.2011 22:43

@myNaród: Jak wcześniej napisałem, pleciesz bzdury. Nie jestem miłośnikiem zabijania. Ale napisałem wyraźnie, że tacy ludzie jak Ty niestety są groźniejsi od myśliwych, których tak bardzo tępisz. Zobacz ile jadu wylewasz w komentarzach. Szkoda mi Ciebie. Ale to już Twój problem, tak Ciebie szanują, jak Ty szanujesz innych. Mnie stać na normalną dyskusję a Ciebie nie. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 04.05.2011 04:40

KrNi Wczoraj 22:37
TYŚ NIEREFORMOWALNY MIŁOŚNIK ZABIJANIA.
kręcisz mataczysz odpowiedzami ile wlezie.
CYWILIZOWANE SPOŁECZEŃSTWA JUŻ JAKIŚ CZAS TEMU ODESZŁY OD KARY ŚMIERCI.
ty nie
CYWILIZOWANE SPOŁECZEŃSTWA NIGDY NIE ZAAKCEPTOWAŁY EUTANAZJI.
ty tak

NAWET KANCELARIA KOMOROWSKIEGO MILCZY JAK GRÓB GDY SIĘ JĄ PYTA O ZAMIŁOWANIE DO MYŚLISTWA BRONKA. DLACZEGO?

Z MORDERCAMI NIEWINNYCH ZWIERZĄT NIE ROZMAWIAM.
NIE ŻYCZĘ SOBIE TWOICH ODPOWIEDZI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
  • KrNi
  • 03.05.2011 22:37

@myNaród: Zacznijmy od tego że jesteś na drzewie. Nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem i piszesz farmazony wydumane i chcesz wcisnąć swoją rację, której nie masz. Jakoś nie słyszałem o myśliwych mordujących rodziny. A skoro takie rzeczy wypisujesz to widzę, że masz jakiś problem ze zdrowiem. Znam wielu myśliwych i powiem szczerze, że bardziej im ufam niż takim ludziom jak Ty! Co przez internet najchętniej udusiliby niejednego.

Nie napisałem, że w przypadku opisanym w artykule najlepiej byłoby zabić te zwierzęta, to była Twoja nadinterpretacja. I chyba Ty jesteś bardziej zezwierzęcony niż Ci Twoi rzekomi myśliwi. Człowieku idź do lekarza.