Facebook Google+ Twitter

Wyclef Jean przywłaszczył pieniądze z pomocy dla Haiti?

Według doniesień "New York Timesa" tylko jedna trzecia pieniędzy ze zbiórki fundacji gwiazdy hip-hopu, Wyclefa Jeana na rzecz ofiar trzęsienia ziemii na Haiti trafiła do potrzebujących.

Czy Wyclef Jean jest zamieszany w przywłaszczenie pieniędzy dla potrzebujących z Haiti? / Fot. Ali Dan-Bouzoua/CC 2.0Do trzęsienia ziemii na Haiti doszło w styczniu 2010 roku. Wyclef Jean jest z pochodzenia Haitańczykiem. Jego fundacja postanowiła pomóc ofiarom trzęsienia ziemi. Jean apelował o wysyłanie SMS-ów na rzecz ofiar. Jedna wiadomość tekstowa kosztowała 5 dolarów. Tym sposobem uzbierało się aż 16 mln dolarów. Według informacji "New York Timesa" tylko jedna trzecia z tych pieniędzy trafiła do potrzebujących mieszkańców Haiti.

Część pieniędzy - zdaniem gazety - trafiło na konta firmy na Florydzie. Według ustaleń dziennikarzy firma była fikcyjna. Aż 250 tysięcy dolarów ze zbiórki dla potrzebujących fundacja miała przekazać na konto telewizji należącej do Wyclefa Jeana oraz jego kuzyna. Inną część pieniędzy miała otrzymać firma P&A Construction, której właścicielem jest szwagier muzyka. Co się stało z resztą pieniędzy, która nie trafiła do potrzebujących? Na razie nie wiadomo. Wyclef Jean stanowczo zaprzecza wszystkim zarzutom - informuje tvn24.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 30.11.2011 09:23

Wyclef Jean jest Haitańczykiem a więc też pośrednio dotknięty tragedią jeśli nawet całość przeznaczył dla siebie, swojej rodziny i kuzynów to pomógł Haiti. Oj czarne i pokrętne to rozumowanie. Ale tam widać tak to przyjęte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.