Facebook Google+ Twitter

Wycofanie się BMW Sauber z F1 a sprawa polska

Wycofanie się zespołu BMW Sauber ze startów w przyszłym sezonie F1 przyspieszy karierę Roberta Kubicy. Polak może zacząć wygrywać już w przyszłym sezonie.

Dziś o godzinie 10.00, szefowie koncernu BMW i teamu BMW Sauber ogłosili , iż sezon 2009 będzie ostatnim sezonem startów tej ekipy w Formule 1.

Dlaczego?

Puste miejsca po BMW / Fot. http://www.flickr.com/photos/intelces/2176092527/sizes/o/Powodem takiej decyzji są koszty, jakie koncern ponosi w związku ze startami. Oszczędności związanych z kryzysem postanowiono szukać w sporcie. W świetle takich uzasadnień dziwi jednak fakt, że zespoły BMW Superbike im BMW WTCC nadal będą startowały w swoich seriach. Koszty ich utrzymania są oczywiście znacznie mniejsze, niż teamu BMW Sauber, ale i tak spore.

Wyłania się tutaj drugi aspekt całej sprawy - wyniki osiągane przez zespół BMW Sauber w tym sezonie. Team wydaje tyle samo lub nawet więcej pieniędzy niż pozostałe zespoły, a mimo to efekty są fatalne. 6 pkt w 10 startach to katastrofalny dorobek. Widząc nieudolność inżynierów i swoje pieniądze wyrzucane w błoto, kierownictwo koncernu BMW podjęło decyzję o zaprzestaniu próżnego trudu i pójściu w ślady zespołu Hondy.

FOTA nic nie zdziała

Nie należy jednak spodziewać się , że do BMW przyjdzie ktoś z pokroju Rossa Brawna i zaproponuje odkupienie i uratowanie zespołu. Na miejsce BMW czekają 2 nowe zespoły, które zgłosiły się do następnego sezonu F1, ale nie otrzymały zgody FIA. Zespoły stowarzyszone w FOTA ogłosiły, że podejmą próby uratowania Formuły 1 dla BMW Sauber. Jednak skoro nie ma woli samego zespołu to i oni nic nie zdziałają.

Mówiąc o Międzynarodowej Federacji Samochodowej należy wspomnieć o tym ,że wycofanie się BMW ze startów nie ujdzie niemieckiemu koncernowi na sucho. Będzie on musiał zapłacić karę, gdyż zobowiązał się do pojawienia się w Australii w 2010 roku. Również wszyscy członkowie załogi będą musieli otrzymać odprawy, a kierowcy również odszkodowania za przedwczesne rozwiązanie kontraktu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • K D
  • 29.07.2009 20:31

hahah xP Ferrari

pożyjemy zobaczymy co to bedzie :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z chęcią widziałbym jednak Roberta w Ferrari ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.