Facebook Google+ Twitter

Wycofano kilkaset partii Rutinoscorbinu. Powód: "Niedotrzymanie standardów produkcyjnych"

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z rynku kilkaset partii Rutinoscorbinu. Przyczyną decyzji jest "niedotrzymanie standardów produkcyjnych". Producent produktu leczniczego twierdzi, że nie ma zagrożenia dla zdrowia pacjentów.

 / Fot. materiały prasoweGłówny Inspektor Farmaceutyczny wycofał 13 marca 2014 r. kilkaset partii Rutinoscorbinu. Na stronie urzędu opublikowano decyzję wraz ze wskazaniem numerów serii produktu i dat ważności. Producentem preparatu jest GlaxoSmithKline. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności i obowiazuje na terenie całej Polski.

Producent sam zwrócił się do GIF z powodu "niedotrzymania standardów produkcyjnych przez jednego z dostawców substancji czynnej" - czytamy w TVN24bis. Rzecznik producenta zapewnia, że nie było to duże uchybienie, ale zdecydowano się wycofać wadliwe partie Rutinoscorbinu. Z rynku zniknie zatem 8 proc. partii leku. "Produkt jest bezpieczny. Jeśli pacjenci mają już ten produkt zakupiony, to mogą nadal go przyjmować, nie ma zagrożenia" - zapewnia GlaxoSmithKline. Pacjenci nie muszą zwracać go do aptek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.