Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5105 miejsce

Wycofany z obiegu "Nocnik" Żuławskiego można kupić na Allegro

Ostatnia książka Andrzeja Żuławskiego oceniana jest raczej jako słaba. Nie zmienia to jednak faktu, że od czasu wycofania "Nocnika" z obiegu, jego cena na aukcjach stale rośnie, sięgając nawet 350 zł.

Cena za "Nocnik" wzrosła z 49 do nawet 350 zł / Fot. http://www.i-ksiazka.pl/foto/pelne/15/15784.jpgO skandalu, związanym z książką Andrzeja Żuławskiego, słyszał już chyba każdy. Przeciętny pod względem literackim, kiepski pod względem moralnym, i tym samym szalenie interesujący pod względem fabularnym, słynny "Nocnik" recenzowany był przez wszystkie niemal portale internetowe. Mało tego - zawrzało o nim w dziennikach, czasopismach i przeróżnych stacjach radiowych.

Czytaj także: Spór Weroniki Rosati z Żuławskim. Sąd: Literaturoznawca oceni "Nocnik"

Oburzona sytuacją Weronika Rosati, która stała się ponoć pierwowzorem dla głównej bohaterki, określanej tu jako "mała kurewka" tudzież "śliczne ścierwo", postanowiła podać Żuławskiego do sądu, przyznając tym samym niejako, że z przedstawianą w wątpliwym świetle Esterką rzeczywiście mieć może coś wspólnego. Parę dni temu media doniosły, że sąd zakazał publikacji "Nocnika" do czasu zakończenia procesu cywilnego, jaki Rosati wytoczyła tak Żuławskiemu, jak i jego wydawcy.

Na efekty wyroku nie trzeba było długo czekać. "Nocnik" w oka mgnieniu zaczął znikać z księgarskich półek, a obecnie jest niedostępny także na księgarskich stronach internetowych. Próżno szukać go w Empikach, na Merlinie czy Gandalfie. Jest jednak wiadome miejsce w sieci, gdzie kupić można wszystko.

Użytkownicy serwisu allegro.pl na Żuławskim postanowili się więc wzbogacić. Wystawione na licytacjach książki osiągają kwoty stu, dwustu, a nawet trzystu pięćdziesięciu złotych. W opcji "Kup teraz" najtańszy z egzemplarzy kosztuje obecnie 199 zł, podczas gdy przed ogłoszeniem wyroku sądu nabyć go można było za standardowych 49 zł, czasem nawet taniej.

Screen z allegro.pl, niedziela 18 lipca 2010, godz. 21.00 / Fot. Joanna PachlaZgodnie z wyrokiem sądu, "Nocnik" nie powinien być dalej rozpowszechniany. Co jednak z egzemplarzami, krążącymi już w obiegu? Jeśli wprowadzono zakaz sprzedaży, logiczne jest, że dotyczy on wszystkich i tego użytkownicy Allegro powinni być świadomi. Pomijając jednak aspekt tak prawny, jak i etyczny całej sprawy, pozostaje tylko pogratulować Polakom pomysłowości. Wyrok sądu okazał się bowiem nie tylko świetną dla książki promocją, ale i sposobnością zarobienia niemałych przecież pieniędzy dla tych, którzy na czas zdążyli się w "Nocnik" zaopatrzyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

halina
  • halina
  • 06.03.2011 18:13

........................wszystko świadczy o panu zuławskim i jego stosunku do kobiet.................. o byłych kobietach nie mówi się zle ...... a jesli już to wcale ...........gentelmenie zuławski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, normalnie powiedziałabym, żeby pan sam przeczytał i się przekonał... Ale chyba szkoda czasu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nocnik jest towarem zmyślnie lub rozmyślnie sprzedawanym. Co jest wart? Pewnie się nie dowiem, ale wierzę tym co o nim napisali. Wiem, że kiedyś robiłem do nocnika... z uchem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a z chwili może powstać coś ciekawego.. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam, każdy człowiek wart jest tego, aby poświęcić mu chwilę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gwiazda lokalnego podwórka?;) a nie szkoda by czasu?:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie, ale nie wiem, czy taka gwiazda rozmawia z prostaczkami. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno przeprowadziła byś wywiad z panią Rosati, dowiedzieli byśmy się dlaczego poczuła się urażona i do kogo ma słabość :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że anonimowy minusator powrócił. Powracając jednak do tematu - nie wiem, na jaki jeszcze rozgłos panna Rosati może liczyć (jak wspomniał o tym Tomasz Osuch). Głośno było o niej już wielokrotnie, a niewiele jej to pomogło. Wręcz przeciwnie. Najpierw Kolonko, później Żuławski - może po prostu ma słabość do dojrzałych mężczyzn? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.07.2010 11:20

Tym oto sposobem rozreklamowano książkę, wiadomym jest, że nasze społeczeństwo ma w sobie ogromny potencjał buntowniczy i tym sposobem, to, co jest zakazane, staje się dla wielu priorytetem.... Niechybnie sama Weronika Rosati, wraz z orzeczeniem sądu przyczynili się do rozpropagowania tej kontrowersyjnej książeczki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.