Facebook Google+ Twitter

"Wydaje mi się, że to był udany rok. Bardzo dużo się działo"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Ładna i zawsze uśmiechnięta. Pomocna i wyrozumiała. Wykształcona muzycznie. Natalia Smogulecka- zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku i uczestniczki konkursu "Zaczarowania piosenka" w Krakowie.

 / Fot. M. WróbelSpotykamy się rok po zdobyciu przez Ciebie Grand Prix "Impresji Artystycznych" Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku. I kilka tygodni po występie w finale Festiwalu "Zaczarowanej piosenki". To był Twój rok?
Tak. Wydaje mi się, ze to był udany rok. Bardzo dużo się działo. Zaczęło się od Grand Prix w Ciechocinku, później Festiwal “ Ja wierzę” na Ukrainie, w grudniu występ na Zamku Królewskim w Warszawie i teraz Zaczarowana Piosenka.

W Ciechocinku nie kryłaś zaskoczenia wygraną. Dlaczego, wątpiłaś w to że masz szanse wygrać?
Każdy z uczestników marzy o tym. aby wygrać jakąś nagrodę na tym festiwalu jednak nagroda Grand Prix jest wyjątkowym wyróżnieniem i dlatego byłam taka zaskoczona, ze to akurat mnie spotkał taki zaszczyt w ubiegłym roku.

Kształcisz się muzycznie. Z tym chcesz związać swoją przyszłość?
Absolutnie. Zawsze chciałam zawodowo zajmować się muzyką, uczyć dzieci i młodzież.
Nie można wymarzyć sobie lepszej sytuacji jak połączenie pracy z pasją. Wtedy człowiek jest spełniony, szczęśliwy i zaraża tym wszystkich wokół.

Co daje Ci udział w warsztatach i koncertach organizowanych przez Fundację Pro Omnibus organizatora festiwalu w Ciechocinku?
Udział w festiwalu i warsztatach dał mi bardzo wiele. To tutaj poczułam, ze muzyka to jest tą drogą, którą chcę podążyć w życiu. Poznałam wiele cudownych, utalentowanych ludzi, którzy pozostaną w moim sercu i życiu na pewno bardzo długo. Dzięki pracy z instruktorami nauczyłam się obycia ze sceną, radzenia sobie ze stresem przed występem no i oczywiście zdobyłam wiele cennych wskazówek jeśli chodzi o śpiewanie

Jesteś osobą niepełnosprawną. Czy uważasz że przez to trudniej jest Ci zaistnieć w muzycznym świecie?
Myślę, że mi osobiście moja choroba nie utrudnia funkcjonowania w świecie muzyki, ponieważ na pierwszy rzut oka nie widać, że jestem chora. Uważam jednak, iż osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mają znacznie trudniej jeśli chodzi o świat tzw. show-biznesu. Dzisiaj media promują osoby piękne, młode, szczupłe i mówiąc brutalnie osoby niepełnosprawne nie są medialne dlatego nie chce się ich promować. Jest to bardzo smutne ale niestety prawdziwe. Miejmy nadzieję, ze z czasem zacznie się to zmieniać.

6. Natalio, opowiedz nam o sobie. Co oprócz muzyki robisz w życiu, jakie są Twoje pasje i marzenia?
Oprócz muzyki bardzo lubię podróżować. Zwiedziłam już kilka miejsc na świecie ale mam nadzieję, ze te najpiękniejsze podróżne jeszcze przede mną. Poza tym lubię obejrzeć dobry film, spędzać czas z bliskimi, przyjaciółmi. Marzę o tym, aby dalej rozwijać się muzycznie i wydać płytę ze swoimi autorskimi utworami.

Natalie będzie można usłyszeć i zobaczyć w czasie trwania warsztatów i występów na scenie podczas XVIII Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, który od 9 do 28 lipca odbędzie się w Ciechocinku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.