Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6213 miejsce

Wydarzenia edukacyjne w Łazienkach Królewskich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-10 11:43

Ośrodek Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich zaprasza do wzięcia udziału w zaplanowanych na ten tydzień wydarzeniach kulturalnych. Nie tylko dorośli, ale także dzieci, znajdą dla siebie coś interesującego.

 / Fot. PlakatMłodzi uczestnicy będą mogli wziąć udział w "Teatralnym Placu Zabaw", spektaklu inspirowanym trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru. Scenki improwizowane przez trójkę aktorów poruszą pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami i sens wywoływania konfliktów. Istotą tego spektaklu jest swobodna, niczym nieskrępowana zabawa. Dodatkową atrakcją będą elementy scenografii, które staną się obiek­tami instalacji artystycznej.

 / Fot. PlakatDzieciom zostanie także zaproponowane wydarzenie "GRAND TOUR, czyli podróż wokół manier". Uczestnicy poznają podstawy savoir-vivre'u oraz dowiedzą się czym jest samochodowa dyplomacja. Pamiętając o zasadach panujących na królew­skim dworze, poznają zasady zachowania przy stole i odczytają kod ułożenia sztućców.

Dorosłym uczestnikom Ośrodek Edukacji Muzealnej proponuje "Środowe wykłady" przybliżające historię zmagań artystów z materiałem rzeźbiarskim: marmurem, drewnem, gipsem oraz woskiem. Spotkania te prowadzą historycy sztuki z ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy, min. prof. Andrzej Pieńkos czy dr Michał Wardzyński. Ośrodek zachęca także do wzięcia udziału w "Obrazach czwartkowych". Jest to cykl twórczych spotkań z wybranymi dziełami Marcella Bacciarellego, nadwornego malarza Stanisława Augusta, oraz innymi obrazami z królewskiej kolekcji. W każdy czwartek będzie można wysłuchać historii dotyczącej jednego z królewskich obrazów oraz wziąć udział w prostych działaniach animacyjnych wzbogacających wiedzę o kano­nach malarskich i kontekście historycznym epoki. Projekt poprowadzą wolontariusze z Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Poza tym zaplanowano niedzielne oprowadzanie edukatorskie oraz "Salony Poezji", podczas których czytany będzie "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Zaplanowane wydarzenia potrwają do 14 października.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.