Facebook Google+ Twitter

Wydarzenia edukacyjne w Łazienkach Królewskich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-10 11:43

Ośrodek Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich zaprasza do wzięcia udziału w zaplanowanych na ten tydzień wydarzeniach kulturalnych. Nie tylko dorośli, ale także dzieci, znajdą dla siebie coś interesującego.

 / Fot. PlakatMłodzi uczestnicy będą mogli wziąć udział w "Teatralnym Placu Zabaw", spektaklu inspirowanym trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru. Scenki improwizowane przez trójkę aktorów poruszą pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami i sens wywoływania konfliktów. Istotą tego spektaklu jest swobodna, niczym nieskrępowana zabawa. Dodatkową atrakcją będą elementy scenografii, które staną się obiek­tami instalacji artystycznej.

 / Fot. PlakatDzieciom zostanie także zaproponowane wydarzenie "GRAND TOUR, czyli podróż wokół manier". Uczestnicy poznają podstawy savoir-vivre'u oraz dowiedzą się czym jest samochodowa dyplomacja. Pamiętając o zasadach panujących na królew­skim dworze, poznają zasady zachowania przy stole i odczytają kod ułożenia sztućców.

Dorosłym uczestnikom Ośrodek Edukacji Muzealnej proponuje "Środowe wykłady" przybliżające historię zmagań artystów z materiałem rzeźbiarskim: marmurem, drewnem, gipsem oraz woskiem. Spotkania te prowadzą historycy sztuki z ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy, min. prof. Andrzej Pieńkos czy dr Michał Wardzyński. Ośrodek zachęca także do wzięcia udziału w "Obrazach czwartkowych". Jest to cykl twórczych spotkań z wybranymi dziełami Marcella Bacciarellego, nadwornego malarza Stanisława Augusta, oraz innymi obrazami z królewskiej kolekcji. W każdy czwartek będzie można wysłuchać historii dotyczącej jednego z królewskich obrazów oraz wziąć udział w prostych działaniach animacyjnych wzbogacających wiedzę o kano­nach malarskich i kontekście historycznym epoki. Projekt poprowadzą wolontariusze z Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Poza tym zaplanowano niedzielne oprowadzanie edukatorskie oraz "Salony Poezji", podczas których czytany będzie "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Zaplanowane wydarzenia potrwają do 14 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.