Facebook Google+ Twitter

Wydarzenia warszawskie pod Pałacem Prezydenckim

Kiedy czytałem wczoraj komentarze kwiatu młodej inteligencji, czyli najaktywniejszych komentatorów Wiadomości24.pl i oglądałem scenki spod Pałacu Prezydenckiego, skojarzenie było proste: kiedyś robole, dziś mohery. Dajcie nam wroga!

Tu i teraz nie ma już sensu, jak śpiewa Spięty na płycie "Antyszanty", językiem po próżnicy mleć. Skala nienawiści przerosła wszystko, co do tej pory obserwowałem na portalach tzw. dziennikarstwa obywatelskiego. Dlatego warto sobie przypomnieć, jak było w 1976 r. w Radomiu:

"Podjęta, na wniosek premiera Piotra Jaroszewicza, na posiedzeniu Sejmu w dniu 24 czerwca 1976 decyzja o podwyżce cen produktów żywnościowych, nie zyskała powszechnej aprobaty społecznej. Dla złagodzenia skutków tej podwyżki przewidziano rekompensaty pieniężne, ale władze zaproponowały ich skrajnie niesprawiedliwy wariant".

"25 czerwca 1976 roku w 33 zakładach pracy w Radomiu i województwie radomskim doszło do manifestacji oraz strajków robotniczych".

"Uczestnicy protestów przez rządzących ówcześnie zostali nazwani pogardliwie "warchołami" i "chuliganami" zostali poddani brutalnym represjom".

"Do słownika przechodzi pojęcie "radomskie ścieżki zdrowia", które określa dwustronny szpaler milicjantów uzbrojonych w pałki. Więzień był "przepuszczany" przez szpaler katujących go milicjantów".

Źródło: LINK

A jak było wczoraj na Wiadomościach24.pl?

"Za komuny ZOMO by ich w 5 minut rozpędziło, góra 10", komentarz Tomasza Osucha.

"Za komuny nie trzeba by było rozpędzać. Nikt by tam nie postawił krzyża!", komentarz Henryka Kokota.

"Po prostu policja boi się wsiąść na siebie odpowiedzialność by rozbić ten tłum", komentarz Mariusza Mazewskiego.

"Jeśli wśród tych pseudo katolików są renciści - powinno im sie renty natychmiast odebrać - trzeba mieć siłę i zdrowie hiszpańskiego byka, żeby tyle godzin tak szaleć", komentarz Jadwigi Kowalczyk.

"Warcholstwo triumfuje", komentarz Michała Piotra Kościuszki.

"To jest szopka ludzie zgromadzeni niby w obronie symbolu chrześcijaństwa to zwykłe szumowiny, już kiedyś by taki jeden na żwirowisku w Oświęcimiu tu tylko jest gra o zaistnienie w mediach według mnie harcerze postawili ten krzyż to niech sobie go zabiorą teraz gdzie są ci ludzie obecnie? Obrońcy czego? i dla czego? to jest pytanie na obecny czas. Gaz i pałki rozwiążą problem ostatecznie", komentarz Wiesława Tuszyńskiego.

Wróćmy jeszcze raz pamięcią do wydarzeń w Radomiu:

"Wydarzeń radomskich nie można jednak nie można tłumaczyć jedynie aspektem ekonomicznym. Bunt "warchołów" w Radomiu był przecież początkiem solidaryzacji narodu. Inteligencja zrozumiała wówczas problemy strajkujących robotników. Co najważniejsze chciała im pomóc i ta pomoc została pomimo wszystko przyjęta" LINK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Żal mi pana Deglera. Grupa jasnogrodzian wylewała na niego pomyje a on dzielnie pisał swe komentarze. Ja znajdując ten portal i widząc, że jest obywatelki myślałem, że będzie to starcie różnych opcji a to kolejny klub miłośników TVNu. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, czy Pan analizował przyczyny? Przydałoby się, by powazniej zastanowili się nad tym wszyscy i przestali wietrzyc sensacje oraz szukać odniesień do scieżek zdrowia. Bo moglibyśmy jeszcze wspomnieć o wysadzeniu pomników Buddy w Afganistanie przez Taliban.
Proszę raz jeszcze zajrzeć: link
Karykaturalne, długofalowe działanie Władz i Kościoła czynią pośmiewisko z mojego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musi to być miejsce magiczne, skoro tak się Pan uzależnił od uczestnictwa w tym niecnym procederze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani razu. Wybrałam mężczyznę, nie marudę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W24 super jest !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2010 15:11

Ej, Adamie, ja nie odetchnę z ulgą... :) Byłeś niezłą rozrywką na nudne chwile a lektura Twoich komentarzy zawsze przypominała mi o tym, ze ślepa wiara w ludzka inteligencje jest błędem ... Bedzie mi Cie brakować :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast tyle panowie narzekać, spakujcie walizki i poszukajcie szczęścia na innych portalach. Mnóstwo tego w necie. A tak tylko na wszystko się użalacie, nic Wam nie pasuje i na wszystkich pomstujecie. Jak Wam tak towarzystwo nie odpowiada, to idźcie stąd w końcu.
Że też mężczyźni nie mają dziś ciekawszych zajęć niż marudzenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Degler - donoszę uprzejmie, że ja nie mam renty, i nie wrzeszczę godzinami w palacym słońcu przed kamerami; mam emeryturę, ktorej nawet specustawa o esbecji mi nie odbierze.
Jesli chodzi o pańske pożegnanie - misja sprowadzenia w24 na drogę cnoty spaliła na panewce i pozostawia pan za sobą nieutulonego w żalu właściciela piwnicy po maglu. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niniejszym tekstem kończę swoją ponowną krótką bytność na Wiadomościach24.pl na czas nieokreślony.
Możecie odetchnąć z ulgą.
Do następnego, oszołomy postępowej międzynarodówki obywatelskiej!
:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, pani Kowalczyk. Donoszę, że takie komentarze powypisywali autorzy link Jakby ktoś nie zauważył. Na pewno Jarosław Kaczyński już zapoznał się z moim tekstem i wysyła swoich Czarnych Moherowych Jeźdźców z krzyżami na płaszczach, żeby zlustrowali p. Jadwigę Kowalczyk i ocenili, czy nie należy jej emerytury odebrać.

Przy okazji - właśnie dowiedzieliśmy się, że wzrosną ceny paliwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.