Facebook Google+ Twitter

Wydarzenie teatralne w Sławnie

Dziś w drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w Sławnie wystąpił Krakowski Theatrum Mundi ze sztuką Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".

Scena ze sztuki. Fot. Bogusław MigelSławno regularnie nawiedza Teatr Nowy ze Słupska, którego spektakle cieszą się dużym powodzeniem, ale takiego wydarzenia kulturalnego w Sławnie już dawno nie było. W drugą rocznicę śmierci naszego papieża Jana Pawła II, do Sławna zawitał Theatrum Mundi z Krakowa ze sztuką Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera". Spektaklem głęboko filozoficznym, zmuszającym widza do refleksji nad sensem istnienia, w którym miłość ma wiele imion.

Bohaterami są trzy małżeństwa, każde z nich widzi miłość inaczej. Autor próbuje pokazać oglądającym spektakl, że nie ważny jest charakter człowieka, a ważny jest sam człowiek i myślę, że to przesłanie zostało odebrane z dużym zrozumieniem przez obecną w większości na widowni młodzież. Świadczyły o tym zaduma w czasie gry aktorów i gorące owacje po zakończeniu spektaklu. Gra aktorów niestety nie była najwyższych lotów . Najlepiej swą rolę zagrała pani Elzbieta Jeziorowska jako Teresa. Grała z dużym zaangażowaniem i emfazą. Dziękujemy za przyjazd do Sławna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.