Facebook Google+ Twitter

Wydawana w Warszawie "śląska" gazeta wieszczy nowy rozbiór Polski

Zakamuflowaną opcję niemiecką na Śląsku zdemaskował jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. Krzysztof Karwat zajrzał do ukazującej się od niedawna "Śląskiej Gazety" i odkrył nową zakamuflowaną opcję, tym razem warszawską.

Dom rodzinny Wojciecha Korfantego w Siemianowicach Śląskich / Fot. Grzegorz Franki"Dziennik Zachodni" publikuje artykuł Krzysztofa Karwata o ukazującym się od niedawna w regionie górnośląskim tygodniku, którego nazwa jest dość sugestywna: "Gazeta Śląska".

Karwat skusił się do przejrzenia tygodnika, bo zaintrygował go sensacyjnie brzmiący tytuł nad winietą: "Nowy rozbiór Polski tym razem może mieć miejsce w Katowicach!".

W środku gazety odnalazł kolejny artykuł, który stanowił dopełnienie tego ze strony głównej. Ten sam autor ostrzegał: "Na razie zwolennicy RAŚ tylko maszerują, ale jak zaczną się zbroić, będzie już za późno!"

Autor obu materiałów to Rajmund Pollak - były radny Ligi Polskich Rodzin w sejmiku województwa śląskiego i były przewodniczący Solidarności w Fiat Auto Poland, który nie tylko przez dziennikarzy zapamiętany został ze swych ekstrawaganckich pomysłów i często niezrozumiałych wypowiedzi.

W kolejnym materiale Pollaka wyraża on swoje opinie: "Moim zdaniem, zamiast tworzyć bazy w Afganistanie należy w Katowicach, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich i w Chorzowie utworzyć nowe jednostki wojska polskiego! Zamiast RAŚ powinni po Katowicach maszerować komandosi z orzełkiem w koronie i biało-czerwonych opaskach na ramionach!".

Prawie cała jedna kolumna "Śląskiej Gazety" poświęcona jest reklamie książki, "którą powinien przeczytać każdy Polak". Tytuł dzieła to "Zamach w Smoleńsku", a napis na okładce brzmi: "niepublikowane dowody zbrodni".

Po przeczytaniu innych artykułów Krzysztof Karwat zapoznał się ze stopką redakcyjną gazety. Okazało się, że jest ona wydawana w Warszawie, a oprócz Pollaka pisze w niej jeszcze publicysta ukrywający się pod pseudonimem "Tutejszy" oraz europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki, który choć Ślązakiem nie jest, to może gdzieś się na Śląsku zakamuflował.

O tym, jakie inne (niekoniecznie śląskie) tematy porusza "Śląska Gazeta" z Warszawy przeczytać można w internetowym wydaniu Dziennika Zachodniego.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ślązak lecz wpierw Polak
 • Ślązak lecz wpierw Polak
 • 21.12.2011 05:56

Bardzo dobrze, że odkłamuje się kłamstwa ślązakowców. Niestety muszę się przychylić do zdania patriotów piszących w tej gazecie. Raś to jest oczywiste zagrożenie dla polskiej racji stanu. Pozdrawiam wszystkich rodaków, którzy walczą z raśem. To wazna i potrzebna walka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 05.08.2011 17:42

widza ze w warszawie bardzo modne sa fobie jednym z przodowników jest niejaki rajmund pollak paplajacy głupoty o swojej nieomylności

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 23.07.2011 08:20

Czy od 5 dni nie wydają prasy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 23.07.2011 08:19

Artykuł nie wzbudził zainteresowania rozbiorami , pora go zdjąć z "jedynki " Czy ktoś na tym forum czuwa nad kolejnością wiadomości ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy moge cosik pejdziec jo ,cosik mi sie zdaje ze sejm obraduje i jak zwykle jak niewiadumo loco chodzi to chodzi, lo kasa kumus zas sie niezgodzo, naszo godka je naszo i kozdyj bydzie wiedziol loco sie rozchodzi a jak za duzo godki to tyz proste diobol w tym siedzi i tyla na wasze pierdoly powia, a naszym pyrst ludkowie niech sie dzieje wola nieba a ni piekla amyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 19.07.2011 12:32

Nie chcemy wojsk sowieckich !

ZROBIMY JAK JAROSŁAW BĘDZIE CHCIAŁ.

CZWARTA RP musi BYć !!

TAK hcemy my !!!
'''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny kit. Gdy bezprawie jest prawem. Zamiast polskich wojsk okupacyjnych w Afganistanie pieniądze dać dla emerytów, ofiar przestępczej działalności prokuratur i sądów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Podgórski. Nie ma czegoś takiego jak: "sprawa śląska".
Natomiast na pewno niedługo będzie "sprawa RAŚ", ale w prokuraturze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mamol
 • mamol
 • 18.07.2011 19:32

Krzysztof Karwat, to ciul jakich mało!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fobie narodowe mają podtrzymywać dotychczasową degrengoladę fundowaną przez żywe i martwe "elyty". Pamiętać trzeba, że Polska coś znaczyła, gdy była wielokulturowa i wielonarodowa. Po przyjęciu jedynie słusznej katolickiej i narodowej opcji szybko pogrążyła się w niebycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.