Facebook Google+ Twitter

Wydawca "Rzeczpospolitej" zwalnia 120 osób

Szykują się grupowe zwolnienia w Presspublice, wydawcy takich tytułów jak "Rzeczpospolita" czy "Uważam Rze". Zwolnionych ma zostać 120 osób. Związki zawodowe zapowiadają walkę w obronie pracowników.

Siedziba "Rzeczpospolitej" w Warszawie / Fot. Hiuppo/CC 3.0W najbliższy poniedziałek mają rozpocząć się negocjacje związków zawodowych z zarządem Presspubliki. Jeśli nie dojdzie do porozumień, pracodawca wyda prawdopodobnie regulamin zwolnień. Informację o planowanej redukcji etatów potwierdził Jarosław Knap - doradca Gremi Media, nowego właściciela Presspubliki. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, właściciel wydawcy "Rzeczpospolitej" powiedział: "Nie stawiamy ultimatum, pokazujemy zakres działalności spółki i konieczny - naszym zdaniem - zakres zwolnień. Cały czas chcemy rozmawiać i rozmawiamy ze związkami".

W połowie października całkowitą kontrolę nad Presspubliką przejęła spółka Gremi Media Grzegorza Hajdarowicza. Wtedy też, ze stanowiskiem naczelnego "Rzeczpospolitej" pożegnał się Paweł Lisicki, zastąpił go Tomasz Wróblewski. Przejęcie spółki przez Hajdarowicza wywołało falę protestów prawicowych publicystów "Rzeczpospolitej".

Presspublica to wydawca m.in. dziennika "Rzeczpospolita" (sprzedaż dzienna ok. 140 tys. egzemplarzy), gazety "Parkiet" (sprzedaż ok. 9 tys.), tygodnika "Uważam Rze" (sprzedaż ok. 130 tys.) oraz portali internetowych, w tym portalu rp.pl.

Źródła:
wirtualnemedia.pl
gazeta.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mirosław
  • Mirosław
  • 19.11.2011 18:34

Jeszcze jakieś pięc lat temu uwazałem dziennik Rzeczpospolita za najlepsza i bezstronna gazęte .Z czasem doszedlem do wniosku ,ze schodzi na psy bo coraz gorsze były artykuły a były jeszcze merytoryczne o; gospodarce, finansach aktach prawnych .Od kilku lat ciagle był ten dziennik coraz gorszy.Przed wyborami prezydenckimi stał sie wręcz tubą prpagandy PiS i tak było doslownie do ostatniej chwili do chwili sprzedaży nowemnu włascicielowi .Może znowu będe Rzeczpospolita prenumerował, bo potrzeba mi w pracy informacji takich ,jakie są zamieszczane własnie w tym dzienniku Rzeczpospolita . Te wkładki w kolorze żółtym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda czasu prawda ekranu. No cóż skoro małolat został władcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem na myśli w różnych gazetach w Polsce. Znam ludzi pracujących w magazynie komputerowym i u nich też były zwolnienia. Czy też ktoś będzie sugerował, że to z przyczyn politycznych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 18.11.2011 21:37

to ciekawe.TV .Polskie radio a teraz "Rzeczpospolita".I wszedzie leca dziennikarze krytyczni wobec rzadu.Smiejecie sie z Lukaszenki i Bialorusinow ktorzy na niego glosuja?A ja sie smieje z Tuska i jego elektoratu.To dokladnie to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja kupują Rzepę i wcale nie uważam, że ich artykuły są mdłe i słabej jakości. Może teksty z żółtych stron są ciężko strawne i mogłyby być lepiej napisane. Ale generalnie są OK.
Za to gazeta wyborcza, masa reklam. Z tego powodu zrezygnowałem z prenumeraty Wiedzy i Życia jak czasopismo przejęła Agora - od 2004 roku WiZ ma z resztą innego wydawcę, ale i tak nie prenumeruję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, nie wszędzie. Polska należy do ścisłej czołówki państw o nadmiernie rozdymanym potencjale urzędników i biurokracji. Powoduje to ociężałość funkcjonowania państwa i nieznośne życie obywateli, przy równoczesnym forsowaniu t. zw. "drogiego państwa", co jest zaprzeczeniem doktryny politycznej Premiera Donalda Tuska. A więc? Udaje że rządzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszędzie zwalniają ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas na selekcję. Już dawno temu przestałem czytać te "mdłe" i miernej jakości artykuły w "Rzeczpospolitej". Nowe pokolenia wzrastają coraz lepiej wykształcone i poziom pisania powinien być do tego adekwatny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.