Facebook Google+ Twitter

Wydawnictwo Literackie proponuje: Mika Waltari: "Błąd komisarza Palmu"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-19 11:30

Tej zagadki kryminalnej nie rozwiązałby nawet Sherlock Holmes.

 / Fot. Materiał prasowyKomisarz Frans Palmu z fińskiej policji słynie z tego, ze się nie myli. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że stało się inaczej… Gdy stwierdza, że znaleziony w łazience martwy helsiński milioner i playboy, Bruno Rygseck, został zamordowany, wprowadza w osłupienie nawet swoich współpracowników. Poszlaki bowiem wskazują, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Czy Palmu popełnił błąd? Rodzina i znajomi milionera są o tym przekonani. Dlaczego jednak znaleźli się w jego domu rano, gdy brał kąpiel? Dlaczego każdy z nich opowiada niestworzone historie i znajduje dziwaczne uzasadnienie swojej obecności? Komisarz robi swoje: zbiera fakty, łączy je i wyciąga wnioski… aż do zaskakującego finału.

Błąd komisarza Palmu to druga część kryminalnego cyklu Miki Waltariego z Fransem Palmu w roli głównej. Szyderczy, trudny w obyciu, lecz niezawodny komisarz w swojej pracy twardo stąpa po ziemi i skupia się jedynie na faktach. Jego przeciwieństwem jest młody asystent, Toivo Virta, który używa wyobraźni i wiedzy psychologicznej. Palmu jednak na każdym kroku udowadnia, że to jego metoda przynosi efekty.

W 2012 roku ukaże się trzecia część cyklu – "Tak mówią gwiazdy, komisarzu Palmu".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.