Facebook Google+ Twitter

Wydawnictwo Literackie proponuje: "Ostatnia książka z Finistère"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-16 10:53

Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się nowa pozycja Bodil Malmsten, szwedzkiej pisarki, "Ostatnia książka z Finistere".

 / Fot. Materiał prasowyNic nie zrobiłam.

To czas i mus, życie, które biegnie do przodu, nie zastanawiając się, co po drodze tratuje.

Co zrobiłam?

Nic.

Nic nie zrobiłam, a nawet gdyby, to i tak by nie pomogło.

To czas, bezlitosny czas zabrał mi Finistère, przebiegły czas, który zachodzi cię z wolna od tyłu, niezauważalnie, aż jest za późno.


Byłam tą, która znalazła swoje Finistère, a teraz je utraciłam. Dla Bodil Malmsten, szwedzkiej pisarki i poetki, która kilka latem temu odnalazła swoją małą arkadię na krańcu ziemi, w najdalej wysuniętym na północ departamencie Francji, nadchodzi czas pożegnania. Z ogrodem, który wydarła kamienistej ziemi, z magią oceanu i zagadką prastarych menhirów, z fantazmatyczną Madame C…. To koniec, absolutna katastrofa, wygnanie i wydziedziczenie. W „mieście blisko Nantes” na bohaterkę czeka nowy dom, znienawidzony jeszcze przed przeprowadzką. Czy uda jej się przezwyciężyć katastrofę?

Bodil Malmsten (ur. 1944) - szwedzka poetka, pisarka, autorka sztuk teatralnych. Uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami literackimi w Skandynawii. Obecnie mieszka we Francji.

Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazały się "Cena wody w Finistère" (2007) oraz "Moje pierwsze życie" (2009).Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.