Facebook Google+ Twitter

Wydawnictwo Świat Książki sprzedane!

Miłośnicy wydawnictwa Świat Książki mogą odetchnąć z ulgą, gdyż wykupiła je wrocławska oficyna wydawnicza Bukowy Las. Nie wiadomo jednak, co się stanie ze sklepem internetowym Weltbild.pl.

Świat Książki / Fot. Pomeranian/licencja CC/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bookshop_of_Club_World_of_Book_at_ulica_%C5%9Awi%C4%99toja%C5%84ska,_Gdynia.jpgW grudniu 2012 roku niemiecka grupa wydawnicza Weltbild, dotychczasowy właściciel Świata Książki, postanowiła wycofać się z Polski. Do tej pory nie było wiadomo, co się stanie z wydawnictwem oraz księgarniami Welbild.

12 lutego ogłoszono, że wydawnictwo Bukowy Las nabyło prawa własności do Świata Książki, licencji wydawniczych oraz marki. Umowa ma wejść w życie po wydaniu pozytywnej opinii przez UOKiK. Nie podano jednak wartości transakcji.

Jak czytamy na stronie Weltbild: Nowy właściciel przejmuje prawa własności wydawanych tytułów oraz samą nazwę wydawnictwa. Nabywca deklaruje również chęć podtrzymania dotychczasowego profilu wydawniczego, co oznacza, że nadal w Wasze ręce będą trafiały książki, do których zdążyliście się już przyzwyczaić. Jesteśmy przekonani, że nadal każdy, kto lubi czytać, znajdzie coś dla siebie - światowe bestsellery, ambitne i nagradzane pozycje znanych i cenionych autorów. Ucieszą się zarówno miłośnicy beletrystyki, jak i literatury faktu. Dystrybucją książek zajmie się Firma Księgarska Olesiejuk.

Z kolei sieć księgarń należąca do Weltbildu została sprzedana firmie Dressler, działającej m.in. na rynku księgarskim. Jej udziałowcem jest Ipopema Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych 44. Sklepy zostaną przekazane nowemu właścicielowi do końca marca. Trwające obecnie wyprzedaże zakończą się przed tym terminem. Firma Dressler przejmie umowy najmu lokali.

Według zamieszczonego komunikatu na stronie Weltbild: nowy właściciel będzie się posługiwał nazwą Weltbild i Świat Książki, aż do momentu przeprowadzenia zmiany nazwy oraz wyglądu sklepów, co nastąpi latem tego roku. Z naszych informacji wynika, że sklepy pozostaną sprofilowane na działalność księgarską, jednak ostateczna decyzja dotycząca asortymentu należy do firmy Dressler.

Nadal trwają negocjacje w sprawie sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jednakże, jak czytamy na stronie ksiazki.wp.pl, ich potencjalnym nabywcą nie musi być firma Dressler.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Właśnie to miałam na myśli, że wydawnictwo a księgarnie to odrębne kwestie. ;) Skoro Bukowy Las nabył prawo do marki, to pewnie ona pozostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.02.2013 15:25

Rozumiem. Czyli brand "Świat Książki" pozostaje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Księgarnie przecież kupiła firma Dressler? Sprzedaż wydawnictwa i sprzedaż księgarni to dwie różne kwestie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może nazwa Świat Książki jako wydawnictwa zostanie. Jednakże księgarnie zmienią swój wygląd i nazwę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.02.2013 10:57

Miód na moje serce! Nie powiem, ile kasy wydałem na wyprzedażach w Weltbildzie.

Niepokoi mnie to: "aż do momentu przeprowadzenia zmiany nazwy oraz wyglądu sklepów, co nastąpi latem tego roku" - czyli brand Świat Książki przestanie istnieć?


Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.