Facebook Google+ Twitter

Wydawnictwo WAM zdobywcą 2 nagród i wyróżnień FENIKS 2010

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-12 22:46

Przeszło 100 wystawców prezentowało swoją ofertę podczas XVI Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 7-9 maja odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród laureatów nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2010 jest Wydawnictwo WAM.

Nagrodę odbiera dyrektor naczelny Wydawnictwa WAM - Henryk Pietras SJ. / Fot. WAMWydawnictwo WAM otrzymało nagrody FENIKS 2010:

1. W kategorii nauki kościelne:
- za książkę "Canones Patrum Graecorum"autorstwa ks. Arkadiusza Barona i Henryka Pietrasa SJ.("Kanony Ojców Greckich to zbiór tekstów adresowanych do wiernych, głównie listów, w sprawach - można by rzec - nie cierpiących zwłoki a ukazujących troskę pasterzy o obyczajne życie chrześcijańskich wspólnot").

2. W kategorii: książka autora zagranicznego:
- za publikację "Historia rozłamu Kościoła Wschodniego i Zachodniego. Od czasów apostolskich do Soboru Florenckiego" Henry`ego Chadwicka.("To studium pełne erudycyjnej pasji i wyraźnych nadziei ekumenicznych, ukazujące proces rozchodzenia się Kościoła Wschodniego i Zachodniego, z uwzględnieniem kontrowersji i trudności współczesnego dialogu międzyreligijnego").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.