Facebook Google+ Twitter

Wydobyto już 17 ciał ofiar katastrofy Airbusa A330

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-08 12:40

Rzecznik francuskiego lotnictwa wojskowego potwierdził, że wydobyto już 17 ciał ofiar katastrofy Airbusa A330. Znaleziono również setki fragmentów samolotu. W dochodzeniu dotyczącym przyczyn katastrofy coraz częściej mówi się o nieprawidłowo działających systemach mierzenia prędkości samolotu.

Pułkownik Henri Munhoz - rzecznik prasowy francuskiego lotnictwa wojskowego poinformował, że ciała dziewięciu osób zostały wydobyte z Atlantyku przez brazylijską fregatę Constitucao. Osiem ciał znalazła francuska fregata Ventose. Rzecznik dodał, że liczne znalezione fragmenty pochodzą rzeczywiście z samolotu Airbus, a na niektórych z nich widnieje logo Air France.

Ciała ofiar katastrofy zostaną dowiezione we wtorek do brazylijskiego archipelagu Fernando de Noronha. Dopiero tam będą badane przez czekających już na miejscu specjalistów z brazylijskiej policji.

Biuro prowadzące dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy przypuszcza, że czujniki służące do mierzenia prędkości samolotu mogły zamarznąć i podawały nieprawdziwe dane. Samolot mógł więc lecieć zbyt wolno i spaść z tego powodu, lub też zbyt szybko, co spowodowało uszkodzenie jego struktury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.