Facebook Google+ Twitter

Wyganiają kursantów z parkingów - Uczcie się jeździć na polu

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-12 07:14

Nowe przepisy, zgodnie z którymi przyszli kierowcy muszą się uczyć parkowania w mieście, a nie na placu manewrowym, doprowadzają do spięć między instruktorami i kursantami, a... właścicielami parkingów.

fot. Express Ilustrowany - Nasze auta są przeganiane sprzed niektórych hipermarketów. Z pewnego hipermarketu dostajemy telefony z pretensjami, przysyłane są pisma. Jego przedstawiciele argumentują, że boją się, iż porysujemy auta ich klientów i uciekniemy. To przecież jakaś bzdura! - irytuje się Anna Wota z łódzkiej szkoły nauki jazdy przy ul. Nawrot.

- Niektórzy ludzie, zwłaszcza właściciele kamienic, zachowują się wręcz agresywnie - mówi inny instruktor. - Wyskakują z domu, krzyczą. Odjeżdżamy dla świętego spokoju, ale przecież musimy gdzieś uczyć.

Aleksandra Wasilewska, dyrektor do spraw komunikacji łódzkiego Centrum Handlowego "Tulipan", który nie pozwala wjeżdżać na swój teren "elkom", tłumaczy: - Dyrekcja centrum działa w trosce o bezpieczeństwo klientów - nieoznakowany teren manewrowy może być powodem potencjalnych stłuczek. Poza tym parking jest przestrzenią prywatną i trzeba mieć zgodę na wjazd tutaj.
Podobnie uważają niektórzy właściciele kamienic: - Uczcie się jeździć na polu! Ani ja, ani moi lokatorzy nie zamierzamy cierpieć z tego powodu, że ktoś wymyślił takie przepisy - wykrzykuje współwłaściciel kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

- Zgodnie z prawem właściciel terenu prywatnego ma prawo nim rozporządzać - wzdycha Elżbieta Bartosik z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Teren hipermarketu także jest terenem prywatnym...

A. Wasilewska nie wyklucza, że jeśli przedstawiciele szkoły jazdy zwrócą się o wydanie zgody na "przeprowadzenie zajęć szkoleniowych", centrum wygospodaruje część parkingu specjalnie oznakowaną, aby "klienci czuli się komfortowo".
- Nie zdarzyło się jeszcze, by zaparkowane auto zostało uszkodzone przez samochód nauki jazdy - mówią instruktorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Śmiechu watre, często osoby mające prawo jazy jeżdżą gorzej od tych w "elkach", a nawet w przypadku gdy miałoby się coś złego przydarzyć, to reaguje instruktor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.