Facebook Google+ Twitter

Wygodne zakupy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-08-22 16:26

Świat biegnie do przodu, brakuje czasu, aby załatwić, to co zaplanowaliśmy. Zakupy zamiast być przyjemną formą spędzenia czasu, coraz częściej stają się koniecznością. W dobie internetu zakupy „w sieci” zdają się być idealnym rozwiązaniem.

 / Fot. screenZakupy w internecie dają nam to, czego nie dostaniemy w tradycyjnym sklepie. Jedną z ich największych zalet, według internautów, jest możliwość kupowania produktów o każdej porze dnia i nocy. Cały proces składania zamówienia odbywa się przy pomocy ekranu komputera, klawiatury, myszki i telefonu. Nie trzeba ruszać się z fotela, uruchamiać samochodu ani dźwigać zakupionych towarów. Po prostu wchodzimy na stronę sklepu, rejestrujemy się, choć czasem musi minąć jakiś czas, aby nasze konto zostało aktywowane, wybieramy dany produkt i zamawiamy go. Szybko, sprawnie i bez wysiłku. Płacić możemy na kilka sposobów: robimy przelew na konto sklepu lub czekamy aż miły pan listonosz/kurier dostarczy nam wymarzony zakup i płacimy przy odbiorze. Jeśli sklep, w którym dokonujemy zakupu znajduje się w tym samym mieście, to możemy osobiście odebrać towar. Tym samym zakupiony towar znajdzie się szybciej w naszych rękach, niż gdybyśmy czekali na przesyłkę w domu. Czasami zdarza się również i tak, że to sam sprzedawca dostarcza nam towar, ale jest to raczej rzadko spotykane. Wygoda i oszczędność czasu sprawiają, że kupujących w internecie z każdym rokiem przybywa. Jak wynika z raportu Gemius SA niemal wszyscy polscy internauci (94 proc.) słyszeli o możliwości robienia zakupów w internecie, a 66 proc. z nich choć raz kupiła coś w sieci.

 / Fot. screenNie sposób policzyć wszystkich e-sklepów jakie istnieją w naszym kraju. Sprzedaż internetowa rozwija się tak prężnie, że sklepy w sieci wyrastają jak grzyby po deszczu. Z miesiąca na miesiąc powstają ich setki, a nawet tysiące. Można w nich kupić wszystko: od artykułów spożywczych po opony do ciężarówek i traktorki do koszenia trawy. Najchętniej polscy internauci kupują w sieci ubrania, kosmetyki, książki, sprzęt RTV i AGD oraz fotograficzny, produkty z branży komputerowej. Przewaga sklepów internetowych nad tradycyjnymi jest znaczna. Siedząc w domu możemy kupować w sklepach z całego kraju, co w tradycyjnych sklepach było by trudne do realizacji. Dzięki zakupom w sieci mieszkając np. na Pomorzu możemy poprzez jedno kliknięcie myszki odwiedzić sklep w Małopolsce. Robiąc tradycyjne zakupy pozostaje nam odwiedzanie sklepów tylko z naszego miasta bądź województwa. Poza tym produkty w sieci są tańsze niż w zwykłych sklepach i mamy większy wybór. Niestety e-sklepy nie dają nam możliwości dotknięcia i osobistego obejrzenia towaru. Musimy zaufać zdjęciu i opisowi produktu na stronie sklepu.

 / Fot. screenInternet w Polsce jest coraz bardziej powszechny i o wiele łatwiej dzisiaj samemu stworzyć sklep internetowy. Istnieją darmowe programy do obsługi e-sklepów. Powstały platformy sklepowe, którym możemy zlecić stworzenie sklepu internetowego, dzięki czemu niemal codziennie powstają nowe sklepy. Stworzenie samego sklepu to tylko mała część. Trzeba dobrać odpowiednią obsługę sklepu, co nie jest łatwe. Jedne z największych zastrzeżeń jeśli chodzi o e-sklepy internauci mają właśnie do jakości obsługi. W tradycyjnych sklepach mamy fizyczny kontakt ze sprzedawcą. W sklepach internetowych kontakt fizyczny jest niemożliwy, ale występują inne formy obsługi klienta jak np. rozmowa telefoniczna, możemy poprosić o radę za pomocą komunikatora Gadu-Gadu lub Skype. Istotny problem właścicieli e-sklepów stanowi dostępność towarów w magazynach. Dość często zdarza się tak, że na stronie sklepu dany produkt jest dostępny, a w rzeczywistości w magazynie go nie ma. Wtedy na dostarczenie owego towaru trzeba czekać dłużej niż przewiduje to regulamin sklepu, co odbija się na wiarygodności i popularności sklepu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.