Facebook Google+ Twitter

Wygodniej i przyjemniej z MPK Łódź

Od kilkunastu dni po łódzkich ulicach jeździ 11 nowych autobusów. Nowe nabytki to dziesięć autobusów marki Mercedes Benz 0 345 G Conecto i jeden autobus marki Mercedes Benz 0 540 G Citaro.

Mercedes Benz 0 345 Conecto Mercedes Benz 0 345 ConectoSą to pojazdy niskopodłogowe, wyprodukowane w tym roku, spełniające normy czystości spalin Euro 3, z automatyczną dźwignią biegów. Jazda tymi pojazdami jest zdecydowanie przyjemniejsza niż w znanych wszystkim ikarusach 280 czy wycofanych już z pracy w MPK Łódź jelczach M11.

Wnętrze Ikarusa 280


Co sądzą o nich pasażerowie

– Nowe autobusy są bardzo wygodne, ciche podczas jazdy i czyste w środku. Mam nadzieję, że młodzi to uszanują i nie pomażą ich tak, jak to mają zwyczaj robić – mówi pani Anna, pasażerka jadąca nowym mercedesem citaro.

– A do tego dla nas – starszych ludzi – te autobusy Wnętrze Mercedesa Conectosą przyjazne, gdyż nie musimy się wspinać po wysokich stopniach, by do nich wejść – dodaje pan Stanisław, emeryt.

Wszystkie zakupione ostatnio mercedesy to pojazdy przegubowe i mieszczące kolejno conecto: 48 osób siedzących i 124 stojące, a citaro: 42 osób siedzących i 123 stojących.   Jedynym minusem, który trochę przeszkadza w jeździe (choć w założeniach miał pewnie pomagać podróżnym) jest pikający sygnał otwierania się drzwi, który przy dłuższej jeździe autobusem trochę drażni.


Kolejny zakup MPK


Zakup jedenastu nowych autobusów to efekt kontraktu na kupno 69 pojazdów, który MPK Łódź Jelcz Veropodpisało w maju tego roku. Wcześniej na łódzkich drogach pojawiło się 17 nowych autobusów marki Jelcz M121 MB. Nowością w MPK było wprowadzenie 8-metrowych autobusów marki Jelcz Vero, które obsługują trasy mniej oblegane przez pasażerów.

Łódzkie MPK nie ma ostatnio zbyt wielu powodów do pochwał, więc tym bardziej warto podkreślić fakt zakupu nowych pojazdów. Jelcz 121 MBNiskopodłogowe autobusy stanowią 70 procent całego taboru łódzkiej spółki przewozowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Śródtytuły są od początku:) a do Klubie nie należę - napisałem to jako zwykły pasażer, często też narzekający na MPK

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2006 23:47

O widzę, chyba redakcja zadziałała z przejrzystością tekstu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • x x
  • 28.09.2006 23:21

Hmmm... Może stosuj kolego "śródtytuły"zamiast wytłuszczać tekst bo materiał jest bardzo nieczytelny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2006 23:12

Jesteś może członkiem Klubu Miłośników Starych Tramwajów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję debiutu w serwisie :D Oby tak dalej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.