Facebook Google+ Twitter

Wygraj AK-47 w somalijskim quizie!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-17 20:45

W konkursie zorganizowanym przez somalijskich bojowników islamskich, organizatorzy przygotowali dla zwycięzców dość oryginalne nagrody. Za popis wiedzy można było wygrać karabin, granat lub minę przeciwpiechotną.

Somalijscy piraci, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Somali_Pirates.jpg / Fot. Wikimedia CommonsDo niecodziennego zdarzenia doszło dziś (17.10) w jednym z portowych miast Somalii, Kismayo. Miejscowa grupa islamskich bojowników o nazwie Al Shabab zorganizowała specjalny quiz, w którym zwycięzcy mogli wygrać karabiny, granaty oraz miny przeciwpiechotne. Organizatorzy przeprowadzali na uczestnikach test z wiedzy o Koranie oraz geografii Somalii.

Według jednego z organizatorów, quiz miał na celu zorganizowanie czasu młodym somalijskim mężczyznom, oraz skupienie ich zainteresowania na obronie terytorium kraju. Jak podkreślił jeden z członków Al Shabab, podczas wręczania nagród zwycięzcom, broń jest zachęceniem do walki przeciwko niewiernym w Somalii.

Zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę AK-47, dwa granaty oraz minę przeciwpiechotną. Za drugie miejsce przewidziano również popularnego kałasznikowa oraz zestaw naboi.

Bojownicy z Al – Shabab oskarżani są o powiązania z Al - Kaidą. Działają oni głównie w południowej i środkowej Somalii, gdzie próbują zaprowadzić prawo Szariatu. W 1991 roku upadł ostatni rzad w Somalii, od tego czasu kraj pozostaje w stanie ciagłej wojny domowej pomiędzy licznymi klanami.

Źródło: http://news.bbc.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No nie źle;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.10.2009 20:59

Najpierw musiałbyś wkuć na pamięć cały Koran:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.