Facebook Google+ Twitter

Wygraj bilety do Teatru Lutnia na koncert Aloszy Awdiejewa!

W sobotę 11 października zapraszamy do Teatru Rozrywki Lutnia w Łodzi na koncert Aloszy Awdiejewa. Dla czytelników Wiadomości24.pl organizujemy konkurs, w którym można wygrać dwuosobowe zaproszenie na występ.

Plakat / Fot. mat. promocyjneAlosza Awdiejew

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem - profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.

Wiadomości24.pl są oficjalnym partnerem medialnym Teatru Rozrywki "Lutnia" w Łodzi.

KONKURSDla czytelników Wiadomości24.pl mamy do wygrania dwa podwójne zaproszenia na sobotnie popołudnie 11.10 na godzinę 17. Aby je dostać należy: Napisać w komentarzu pod artykułem: dlaczego to właśnie Tobie mamy przyznać zaproszenie? Nagrodzimy naszym zdaniem najlepsze uzasadnienie. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 10.10 do godziny 20. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni w piątkowy wieczór w osobnym artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.