Facebook Google+ Twitter

Wygraj bilety na "TurBiKon" Grzegorza Turnaua w Łodzi!

23 lutego w Filharmonii Łódzkiej o godz. 17 wystąpi Grzegorz Turnau. Dzięki uprzejmości organizatora koncertu Agencji Impress-Art mamy do przekazania naszym czytelnikom dwa dwuosobowe bilety na to wydarzenie.

Grzegorz Turnau / Fot. Rafał NowakowskiW projekcie "TurBiKon" Grzegorzowi Turnauowi towarzyszą znani i cenieni muzycy jazzowi: perkusista Cezary Konrad i basista Robert Kubiszyn. Muzycy zaprezentują ponad 20 kompozycji z niemal wszystkich płyt artysty z jego 20 lat kariery, w oryginalnych jazzujących aranżacjach. Nie zabraknie wielkich przebojów jak: "Naprawdę nie dzieje się nic", "Między ciszą a ciszą", "Bracka". Występ w Sali Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie wielką gratką dla fanów Grzegorza Turnaua.

Więcej na temat koncertu pisaliśmy TUTAJ.

KONKURS

Specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl organizator przekazał zaproszenia na ten koncert. Aby mieć szansę na podwójne zaproszenie na koncert "TurBiKon" należy zamieścić pod artykułem odpowiedź na pytanie którą z piosenek artysty cenią Państwo najbardziej i dlaczego. Spośród zgłoszeń wybierzemy te, które najbardziej nam się spodobają. Konkurs trwa do 7-go lutego do godz. 23:59. Następnego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy o sposobie odbioru zaproszeń zostaną poinformowani drogą wewnętrzną. Powodzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Trudno w tym bogactwie muzyki i pięknych tekstów wybrać jedną, ulubioną historię zaśpiewaną… Grzegorz Turnau wprowadza w świat wąskich krakowskich uliczek starego miasta, bajkowych historii, wierszy – czasami zapomnianych, a dzięki niemu – na nowo odkrytych – Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Brzechwy, cudownych piosenek Kabaretu Starszych Panów… Czasami słonecznych, czasami pochmurnych… Słuchając jego muzyki czuję się jak w domu – w mojej „małopolskiej bajce” :) Dziś mieszkam w Łodzi, ale sercem często wracam do czasów „krakowskich” (beztroskiego studiowania) i czasów „tarnowskich” (beztroskiego dzieciństwa). Kiedy zaspana przemierzam tramwajem codziennie tę samą trasę do pracy i spoglądam na łódzkie szare kamienice i smutne zmęczone ludzkie twarze to na myśl przychodzi mi „Marta” z płyty „To tu to tam”. To imię zawsze wydawało mi się dziwnie melancholijne …tak jak ten wiersz J. Brzechwy. A jednak jest tu coś figlarnego… Kontrastowo dobrana melodia rozpogadza nastrój i pozwala spojrzeć przychylniejszym okiem na tę smutną historię, jak i na codzienną monotonię :) A gdy wreszcie nadejdzie wiosna i ospałe uliczki osuszone z resztek śniegu zatoną w słońcu zanucę: "Jesteś kwiatem, który do życia się budzi, lecz nie zakorzenia się tu..." Bo może kiedyś wrócę do mojego miejsca na ziemi? Do Krakowa... :) A teraz chociażby na chwilę, chociażby myślami pragnę się tam przenieść prosto z filharmonii łódzkiej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy byłem ostatnio w Krakowie, jeśli mnie "Pamięć" nie myli był to kwiecień, zostawiłem w okolicach Sukiennic mój "Motorek" i postanowiłem wybrać się na spacer. Chodząc "To tu, to tam" i patrząc na "Księżyc w misce" trafiłem na "Bracką". Marzyłem aby spotkać tam Pana Turnaua. Chciałem nawet krzyknąć "Tutaj jestem", ale nie wiem czy Pan Grzegorz by usłyszał mnie i dojrzał mój "Kawałek cienia". Teraz kiedy "Naprawdę nie dzieje się nic", tak "Między ciszą a ciszą" marzę o spotkaniu go w mojej Łodzi... Wierzę we "Wszystko, co piękne" więc może to piękne marzenie się spełni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Apteka marzeń"
Wśród wielu piosenek Grzegorza Turnaua, które tak bardzo lubię jedna szczególnie jest mi bliska. Mało znana piosenka :"Apteka marzeń".
Jestem farmaceutką, codziennie wydaję ludziom leki, które pomagają im funkcjonować, ale żaden z tych leków nie pomaga im żyć "pełnią życia". A ja tak bym chciała móc dać komuś syrop na cierpienie, plastry na złamane serce, maść która zatrzymuje łzy, a czasem tabletki na ludzką głupotę.O ileż wszyscy bylibyśmy zdrowsi gdyby istniała taka apteka...
Jest to moja ulubiona piosenka, a jej słowa są dla mnie pewnym wyzwaniem.Wiem, że nie mogę dać ludziom leków na "życie", ale mogę ich wysłuchać, współczuć, pocieszyć i dać im odrobinę radości, której tak bardzo potrzebują...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Turnau to artysta bardzo lubiany,
ze swej sentymentalności przede wszystkim znany.
Wspaniały artysta, kompozytor utalentowany,
przez publiczność gromkimi brawami wielokrotnie nagradzany.
„Było kiedyś miedzy nami …” - piosenka wspaniała.
Sądzę, że nie jedna dziewczyna przy niej beczała.
Piękna ballada, spokojna, liryczna,
nastrojowa – bardzo melodyczna.
Lecz to, co zwraca moją uwagę,
i przywołuje wspomnienia oraz powagę,
to tekst – słowa romantyczne:
mądre, życiowe – bardzo mistyczne.
Bo jak śpiewa Pan Grzegorz, wystarczy całkiem po prostu być
"To co było między nami ,musi gdzieś tam jeszcze żyć...."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.