Facebook Google+ Twitter

Wygraj stypendium dziennikarskie w Niemczech

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-04-07 10:46

Trwa 3. edycja niemiecko-polskiego stypendium dla dziennikarzy. Międzynarodowe Programy Dziennikarskie (Internationale Journalisten – Programme) rozpisują konkurs stypendialny dla młodych dziennikarzy z Polski. Nagrodą dla trzech zwycięzców będzie dwumiesięczny staż w niemieckim medium i pula 3.400 euro.

 / Fot. http://www.ijp.org/Międzynarodowe Programy Dziennikarskie, organizacja pożytku publicznego, już od 25 lat sponsorują stypendia dla młodych dziennikarzy. Oparte na bilateralnych zasadach wymiany uczestników, umożliwiają poznanie kraju przez pryzmat pracy w renomowanych mediach. Gdy polscy stypendyści goszczą w redakcjach niemieckich, młodzi dziennikarze z Niemiec mają okazję przyjrzeć się dziennikarskiej pracy w Polsce.

Z pomocą Niemiecko-Polskiego Programu młodzi dziennikarze wyrabiają własną opinię na temat polityki, gospodarki i kultury oraz codzienności mieszkańców Polski czy Niemiec. Stypendium daje niecodzienną możliwość odnalezienia się w nowym, zagranicznym środowisku pracy i zdobycia wielu nowych doświadczeń.

Stypendia


Stypendium rozpoczyna się pod koniec września czterodniowym spotkaniem inauguracyjnym dla wszystkich uczestników. W tym roku odbędzie się ono w Berlinie w dniach 25-28.09.08. Bezpośrednio po nim uczestnicy udają się do miast, w których odbędą swoje ośmiotygodniowe staże. Miejsce praktyk zapewniają organizatorzy, po wcześniejszym przedyskutowaniu go z uczestnikiem stypendium. Program nie kończy się po dwóch miesiącach – wszyscy absolwenci są zaproszeni do udziału w późniejszych spotkaniach organizowanych przez IJP.

Uczestnicy otrzymują jednorazowo stypendium w wysokości 3.400 euro. Ta kwota powinna pokryć koszty podróży, wyżywienie i mieszkanie. W miarę potrzeby IJP oczekuje od uczestników własnego wkładu finansowego. Nie przewidziano wynagrodzeń w miejscach pracy. Przesunięcie terminu stypendium jest niemożliwe. Sens stypendium jest podwójny: polscy stypendyści nie tylko pracują gościnnie dla niemieckich redakcji, ale i przesyłają informacje rodzimym redakcjom w Polsce.

Nabór


O stypendium mogą się ubiegać dziennikarze między 23 i 35 rokiem życia, którzy współpracują z mediami na stałe lub jako wolni strzelcy: na zasadzie wolontariatu, jako dziennikarze, reporterzy lub redaktorzy. Zgłoszenia należy nadsyłać do 30. kwietnia 2008 (decyduje data stempla pocztowego; prosimy nie wysyłać przesyłek poleconych lub paczek).

Do formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie www.ijp.org/doenhoff) należy dołączyć:
- CV wraz ze zdjęciem,
- list motywacyjny,
- opinię redaktora naczelnego/ szefa działu (będącą jednocześnie dowodem przyznania urlopu na czas stypendium i dokumentem potwierdzającym umiejętności dziennikarskie stypendysty),
- maksymalnie 4 próbki tekstu. Dziennikarzy radiowych i telewizyjnych prosimy o
przysyłanie spisanych fragmentów ich relacji (nie przyjmujemy taśm z nagraniami).
- potwierdzenie znajomości języka niemieckiego (certyfikaty, świadectwa szkół językowych)
- w zgłoszeniu prosimy uwzględnić media, w których kandydat chciałby odbyć swój staż.

Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Decyzję o przyznaniu stypendiów Jury podejmie na podstawie otrzymanych dokumentów. Poinformujemy o niej najpóźniej 1.06.2008. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
IJP e. V.
Marion Graefin Doenhoff-Programm
c/o Miodrag Soric
Von-Halberg-Str. 28
53125 Bonn
Więcej informacji na www.ijp.org lub pod adresem koordynatora: soric@ijp.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.