Facebook Google+ Twitter

Wygraj zaproszenia na Łódzki Festiwal Kabaretowy

20 listopada o godz. 18 w Hali Atlas Arena w Łodzi odbędzie się 1. Łódzki Festiwal Kabaretowy. W charakterze gwiazd wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, Paranienormalni, Kabaret Pod Wyrwigroszem. Mamy dla Was zaproszenia!

1 Łódzki Festiwal Kabaretowy / Fot. mat. organizatoraPodczas sobotniego wieczoru widzowie zobaczą występy Kabaretu Moralnego Niepokoju, Paranienormalni, Kabaretu Pod Wyrwigroszem, a także Kabaretu Chyba, Czesuaff i Widelec. Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na to wydarzenie.

Bilety trafią do osób, które w komentarzu pod artykułem napiszą, jaki jest ich ulubiony skecz polskiego kabaretu i uzasadnią swój wybór.

O terminie i sposobie odbioru biletów powiadomimy zwycięzców 19 listopada!

Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

O rety kabarety :) jest ich tyle, że nie sposób wybrać tego jednego ulubionego... Każdy kabaret ma coś w sobie, każdy skecz powoduje uśmiech na twarzy widza lub słuchacza. Może nie zawsze jest to uśmiech trwający cały skecz ;) ale często jakiś tekst zapada w pamięci... Tak więc pozwolę sobie wybrać finałową trójkę ;)
Pierwszy medal i złoto ;) przypadnie dla Kabaretu Paranienormalni szczególnie za cztery skecze, które uwielbiam oglądać aby poprawić sobie humor lub gdy jest mi smutno albo źle jest to "Praca w radio", "Wesele", "Zmiana płci" oraz "Mariolka":):):) Mariolka Krejzolka brechtasz się no ja też hyhyhyhy hyhyhyhy hyhyhyhy hyhyhyhy
Drugie miejsce i srebrny medal pozwolę sobie przyznać Kabaretowi Skeczów Męczących za "Hymn na Euro 2012" to taki temat na czasie ;) i drugi skecz w ich wykonaniu to "Śruba":)
Trzecie miejsce i brązowy medal dla kabaretu pod Wyrwigroszem na które czekam z niecierpliwością w radio RMF FM...
Ciężko mi wymienić wszystkich I jak tutaj nie kochać kabarety :) humor zawsze nam poprawią...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kingamaj
  • kingamaj
  • 17.11.2010 13:33

uwielbiam kabaret MUMIO!! absurd nad absurdami. cos z niczego. uwielbiam ich wszystkie skecze, a szczególnie słynny Wykład o chodzeniu z dziewczyna.... oglądam go zawsze kiedy chcę sobie poprawić humor. postaram się zacytować jeden z wielu genialnych tekstów w tym skeczu, choc cyctat pewnie będzie niedokładny, ale oddający sens:) "chłopak zawsze idzie z dziewczyną po stronie elewacji budynku. jesli elewacja jest przybrudzona, chłopak wyciera ją odzieża, badź włosami - to jak już chce, dziewczyna w zamian ofiaruje chłopcu takie na prędce strugane łódki np. z kory, chłopak to sobie później stawia w pokoju, to sie kurzy, ale to już poźniej nikogo nie interesuje" MUMIO są innowacyjni i niepowtarzalni, nie podobni do żadnego z polskich kabaretów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to zadaliście pytanie :) to tak jakby łasucha pochłaniającego kilogramami słodycze spytać które cukierki są najsmaczniejsze. zgłupieje jak nic :P
A tak na serio (sic! można na serio o kabarecie? ;) ) to prawdziwą siłę skeczu można poznać po tym, że pozostaje w pamięci na dłuuuuugo. Jest ich trochę (a tu widzę "możesz jeszcze wpisać: 3686[znaków]") A więc ograniczę się do TOP5 :
1. Skecz? Jaki skecz? A po ile ten skecz? Czy to numer 33 333? niezapomniana kreacja Dziewońskiego i Michnikowskiego. Sztuka aktorska najwyższych lotów - w tym 'sęk' :)
2. Lekcja - Krzysztof Piasecki i Stanisław Zygmunt - pamiętam jeszcze kasety "Przestrojenia" i do dziś wiem dzięki nim że "Boryna, tak się śmiesznie nazywał, bo niby ma grabie"
3. Operacja telefoniczna - w cudownej kreacji Janusza Gajosa - i pomyśleć, że dopiero teraz zaczynają badać puls przez internet, a tam, naście lat temu panu Januszowi udało się przeprowadzić całą operację przez telefon (pod niekiepskim znieczuleniem)
Heh, wyszło, że nie znam nic 'współczesnego' :) to na słuszny koniec (last but not least - jak mawiają Rosjanie):
4. Ławka - Kabaretu Moralnego Niepokoju... "psipadek?!?!?!?" - chyba nie! idealna satyra (śmiech przez łzy) na polskie społeczeństwo... szkoda, że go nie wyświetlali na telebimie pod krzyżem ...
5. - żeby do obiecanego TOP5 dopełnić - inne, które sprawiają, że choć na chwilę nawet w trudnych momentach świat jest trochę bardziej kolorowy! :D a jest ich trochę (patrz: cukierki)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Karbowiak
  • Ewa Karbowiak
  • 16.11.2010 23:24

Na polskiej scenie kabaretowej można odnaleźć wiele wspaniałych kabaretów. Do moich ulubionych niewątpliwie należy Kabaret Paranienormalni, a w szczególności znany chyba wszystkim skecz "Mariolka";P Jest to dla mnie genialnie stworzona kreacja stereotypowej blondynki. Błyskotliwe teksty sprawiają, że "Ja w brech, Ty w brech i się brachtamy:D:D:D".A przecież chodzi o to, aby podchodzić do życia z dystansem i częściej ćwiczyć mięśnie twarzy;P:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Wilczyński
  • Łukasz Wilczyński
  • 16.11.2010 23:23

Wszystkie kabarety są śmieszne, ale wyróżniająć ten jedyny postawił bym na Czarka Pazurę i skecz solidarność. Drodzy panowie ta sytuacja dobrze opisuje to co nas otacza, a niektórym daje do myślenia. Choć pamiętajmy że to tylko kabaret więc śmiejmy się wszyscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja najbardziej lubię skecz pt. Technomiks kabaretu Łowcy.B, bo mina Pana W Żóltym Sweterku, gdy próbował powtórzyć nazwę organizowanego przez szopa pracza koncertu w lesie jest niezapomniana i bezcenna;] A sama nazwa koncertu...nieziemsko dance`owo, hip hopowo, dieselowo pogmatwana (kto zna skecz, pojmie moje uzasadnienie;])

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszka Jabłonska
  • Agnieszka Jabłonska
  • 16.11.2010 21:50

Uwielbiam wszystkie skecze ale najbardziej te Kabaretu Moralnego Niepokoju a najbardziej skecz Panie Majster...A czemu? Oj z wielu z powodów a jeden z nich to taki, że po jego obejrzeniu z przymrużeniem oka patrzę na ekipy remontujące mój dom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.