Facebook Google+ Twitter

Wygraj zaproszenie na premierę w Teatrze Muzycznym - wyniki

Jedna z najbardziej charakterystycznych aktorek Hollywood, obdarzona nieprzeciętnym głosem i dziewczęcą urodą, postać charyzmatyczna i tragiczna zarazem - Judy Garland. To o niej i jej pobycie w Londynie pół roku przed śmiercią opowiada sztuka Petera Quiltera. Wiemu już, kto pójdzie na premierowy spektakl Teatru Muzycznego w Łodzi.

Plakat spektaklu "Na końcu tęczy" / Fot. Teatr Muzyczny w ŁodziIlość zgłoszeń, jaka napłynęła tuż po północy, była dowodem na to, że Judy Garland jest nieśmiertelna... Za wiedzę i wytrwałość chciałoby się nagrodzić wszystkich, ale "zwycięzca może być tylko jeden".

Niniejszym gratulujemy pani... Magdalenie Stopczyńskiej (megi)!
Podwójne zaproszenie będzie do odebrania w kasie, tuz przed spektaklem (4 lutego o godz. 18.30 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych).

__________
O co chodziło?
Frances Ethel Gumm, znana później jako Judy Garland, przyszła na świat 10 czerwca 1922 roku w miasteczku Grand Rapids, w Minnesocie. Występowała już jako dziecko, m.in. na deskach chicagowskich teatrów. Jednak szerszej publiczności dała się poznać dopiero w 1939 roku, jako Dorothy w "Czarnoksiężniku z krainy Oz". Łącznie zagrała w ponad 30 filmach. Znana była z rewelacyjnych interpretacji piosenek George'a Gershwina i Cole Portera. Zmarła po przedawkowaniu leków w swoim londyńskim domu w 1969 roku.

Sztuka "Na końcu tęczy" Petera Quiltera rozgrywa się w londyńskim Ritzu, po przyjeździe aktorki na serię koncertów, zaledwie pół roku przed jej śmiercią. W trasie towarzyszą jej: przyszły mąż - Mickey Deans oraz przyjaciel i akompaniator - Anthony Chapman. Niezwykłą historię zagubionej kobiety wzbogacają najbardziej znane piosenki z jej repertuaru, m.in. "Over the Rainbow".

Logo Teatru / Fot. Teatr Muzyczny w ŁodziKONKURS Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na premierę prasową "Na końcu tęczy", która odbędzie się 4 lutego o godz. 18.30 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (ul. Zachodnia 54/56). Co zrobić, aby je zdobyć?

Zwycięży osoba, która 1 lutego jako pierwsza zgłosi swoje uczestnictwo w konkursie, poprzez wysłanie e-maila na adres anna_korzon@poczta.onet.pl i wymienienie w nim przynajmniej 3 tytułów piosenek z repertuaru Judy Garland. W tytule należy wpisać "Konkurs - Judy".

__________
Peter Quilter

NA KOŃCU TĘCZY (End of the Rainbow)

przekład – Elżbieta Woźniak
teksty piosenek – Andrzej Ozga, Jan Jakub Należyty
reżyseria i scenografia – Ireneusz Janiszewski
kierownictwo muzyczne - Adam Manijak
kostiumy - Sylwester Krupiński
projektu plakatu - Jerzy Tchórzewski

Judy Garland - ANNA WALCZAK
Mickey Deans - PAWEŁ AUDYKOWSKI
Anthony Chapman - JANUSZ SKONECZNY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.