Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30775 miejsce

Wygraj "Zbliżenia" - najnowszą książkę Janusza Leona Wiśniewskiego

W sobotę 15 maja o godz. 13 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego odbyło się spotkanie z pisarzem Januszem L. Wiśniewskim. Spotkanie było połączone z promocją najnowszej książki pt.: „Zbliżenia”.

Okładka książki pt. "Zbliżenia" / Fot. Adam SęczkowskiKsiążka została wydana przez krakowskie Wydawnictwo Literackie. "Zbliżenia" to zbiór felietonów ukazujących się miesięczniku "Pani". Wśród nich znajdziemy historie o ludziach, którzy żyjąc w różnych miejscach - w Moskwie, czy na Bora-Bora, jednakowo tęsknią za bliskością, namiętnością i marzą o prawdziwym uczuciu. Każdy z bohaterów felietonów marzy w rzeczywistości o tym samym, niezależnie od szerokości geograficznej, statusu społecznego i koloru skóry, orientacji seksualnej czy zasobności portfela. Każdy z nich marzy o miłości. Opowieści ukazują wielką prawdę, że szczęście i tęsknota człowieka mają zawsze podobne oblicza.

Janusz L. Wiśniewski ma w swoim literackim dorobku takie powieści jak: "S@motność w sieci" (zadebiutował nią w 2001 roku), "Los powtórzony" oraz zbiory opowiadań "Zespoły napięć", "Intymna teoria względności" oraz "Molekuły emocji". W swoich książkach pisze przede wszystkim o uczuciach, o sposobie ich odbioru przez ludzi różnych płci, ras czy statusu społecznego. Jego publikacje poza Polską ukazały się dotąd także w Albanii, Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Rosji, Wietnamie oraz na Litwie i Ukrainie.

Podczas godzinnego spotkania w łódzkiej bibliotece (autor przepraszał, że spotkanie jest krótkie, ale dziś jeszcze musi dojechać do Warszawy, na nagranie programu prowadzonego przez Małgorzatę Domagalik pt. "Ona i on", który jest emitowany na antenie telewizji TVN24), Wiśniewski opowiadał o swoim najnowszym dziele, wspominał swoje poprzednie książki jak np. debiutancką "S@motność w sieci" czy "Bikini".

Janusz L. Wiśniewski odpowiadał na pytania gości dotyczące filmowej adaptacji "S@motności w Sieci", a także o regularnym wystawianiu 3,5 godzinnego spektaklu "S@motności w Sieci" na deskach Teatru Baltijskij Dom w St. Petersburgu w Rosji. Wspomniał, że w świecie nauki osiągnął bardzo wiele (magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka), w świecie literatury również osiągnął bardzo dużo. - na podstawie Wikipedia.pl.

Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem, ale chciałby kiedyś wrócić do Polski i zająć się pracą naukową, na którejś z uczelni wyższych. Zapytany przez studentkę drugiego roku wydziału chemii Politechniki Łódzkiej, czy myśli o czasie tego powrotu do kraju i zachęcony do wyboru Politechniki Łódzkiej odpowiedział: "Może jak będzie pani na piątym roku studiów spotkamy się na łódzkiej uczelni"
Janusz L. Wiśniewski podczas spotkania w Łodzi / Fot. Adam Sęczkowski
Na zakończenie oficjalnego spotkania Janusz L. Wiśniewski obiecał, że podczas kolejnego spotkania w Łodzi odpowie na wszystkie pytania, które ze względu na ograniczenie czasowe nie mogły paść dzisiejszego dnia. Po trzech kwadransach rozmowy zgromadzeni fani ustawili się w długiej kolejce po autograf, a autor zamienił po kilka słów z każdym chętnym.

Konkurs


Autograf w książce - nagrodzie / Fot. Adam Sęczkowski
Dzięki uprzejmości Pana Janusza L. Wiśniewskiego oraz Marcina Baniaka z Wydawnictwa Literackie Sp. z o.o. w Krakowie mamy dla dwóch czytelników portalu Wiadomości24 książki z autografem pisarza. W komentarzu należy napisać dlaczego to właśnie Ty masz otrzymać książkę. Konkurs jest kierowany przede wszystkich dla osób z województwa łódzkiego, gdyż odbiór nagrody będzie osobisty na terenie centrum Łodzi. Nagrodzimy autorów najciekawszych komentarzy. Konkurs trwa do 23 maja, do godz. 23.59.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.