Facebook Google+ Twitter

"Wygramy w 2010!" - pocieszają kibiców niemieckie media

"Torres odebrał nam marzenia", "Mecz z Hiszpanią musimy po prostu przetrawić", "Niemcy mogą osiągnąć więcej w rozgrywkach w 2010 roku" - to tylko niektóre z opinii pojawiających się w niemieckich mediach.

bild.de / Fot. screen- Letnia bajka zakończona. To nie był happy end dla Niemców. Wystarczyła bramka Torresa w 33. minucie spotkania finałowego, aby niemieckie marzenie się nie spełniło. Całe Niemcy drżały, setki tysięcy fanów na stadionie, przed telewizorami miało nadzieje. Teraz te nadzieje zostały pogrzebane - czytamy w gazecie Bild.

Trener pociesza...

W niemieckim FOCUS-ie na pojawiły się krytyczne opinie pod adresem Joachima Löwa. Jak pisze gazeta: - "Joachim Löw nie dotarł na sam szczyt." Co na to trener? Löw niechętnie rozmawia o finałowej klęsce z Hiszpanią. Chętniej mówi o postępach swojej drużyny - Proszę oszczędzić mi analizy. Klęska boli - powiedział Löw 45 minut po gwizdku sędziego. - Uważam, że możemy być bardzo zadowoleni z mistrzostw. Drużyna osiągnęła coś wspaniałego w ciągu ostatnich dni.

Löw jest optymistą: - Ta klęska będzie dla nas motywacją, aby pracować dalej nad wieloma rzeczami, wiele z nich musimy poprawić, tak aby osiągnąć nowy cel. Tym celem będzie dojście do mistrzostw i zagranie podobnie dobrze jak na Euro.

Co powiedział Löw dla Frankrurter Allgemeine Zeitung?

- Mecz z Hiszpanią musimy po prostu przetrawić. Musimy przyznać, że Hiszpanie grali dobrze. Jasne, że jesteśmy rozczarowani z powodu przegranej. Pomimo wszystko muszę przyznać, że to czego dokonaliśmy w ciągu tych 6 tygodni zasługuje na uznanie. Powiedziałem moim zawodnikom, że nie muszą chodzić ze spuszczoną głową. Udało nam się dojść do finału, a to coś szczególnego.

...a zawodnicy są rozgoryczeni

Trener pociesza, ale zawodnicy są rozgoryczeni. Dla Bilda wypowiedział się także Michael Ballack: - Zawsze jest się rozczarowanym, gdy dochodzi się do finału, a potem przegrywa. Na końcu brakowało nam siły.
Staraliśmy się, ale pod koniec nie wyszło. To był długi mecz.

Według komentatorów, przed niemiecka kadrą wiele pracy. Drużyna nie gra stabilnie, tak jak w eliminacjach do Euro. Niemcy potrafili wygrać ze świetną Portugalią, ale także przegrać z Chorwacją

Niemcy mogą osiągnąć więcej w rozgrywkach w 2010 roku

Tak pocieszają kibiców media. Nawet kanclerz Niemiec, Angela Merkel, jest optymistką: - Może w Afryce południowej zajdziemy wyżej. Powiedziałam Ballackowi, że musimy jeszcze trochę poczekać, do momentu w którym będziemy razem świętować, ale na to musimy zapracować.

Niemcy są dumni ze swoich zawodników, pomimo klęski. Osiągnęli więcej niż inne drużyny - Francja, Włochy, czy Holandia poległy już wcześniej. Teraz liczą na wygraną w 2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.