Wygrana Amerykanki Sereny Williams

Serena Williams wygrała po raz czwarty wielkoszlemowy turniej w Londynie (z pulą nagród 13,725 mln funtów). W finale Amerykanka spotkała się z Rosjanką Wierą Zwonariewą.

Serena Williams bez większych problemów pokonała Wierę Zwonariewą. Amerykanka była rozstawiona z numerem jeden a Rosjanka z 21. Pierwszy set był wyrównany do stanu 4:3 dla Williams. Kolejny gem wygrała Serena przełamując serwis rywalki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3.

Drugi set przebiegł pod dyktando Amerykanki, która prowadziła 4:1 i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa do końca. Wiera zdołała zdobyć tylko jednego gema. Mecz skończył się wygraną Sereny Williams.

[b]Serena Williams (USA, 1) - Wiera Zwonariewa (Rosja, 21) 6:3, 6:2[b]

Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.