178190 miejsce

Wygrana Groclinu w pierwszym półfinałowy spotkaniu Pucharu Polski

Piłkarze Groclinu Grodzisk wygrali 1:0 półfinałowe spotkanie Pucharu Polski z Cracovią Kraków. Podczas całego spotkania można powiedzieć, że zespół z Grodziska panował na boisku i zasłużenie wygrał.

Cracovia Kraków i Groclin Dyskobolia podczas meczu półfinałowego Pucharu Polski. Fot. PAP/Adam CiereszkoPierwszą dogodną akcję gospodarze przeprowadzili już w 2. minucie, kiedy to z rzutu rożnego precyzyjnie na głowę Kozła bił Lato. Strzał bardzo dobrze został wyłapany przez Cabaja. Decydująca, jak się później okazało, była 22. minuta. Błąd defensywy gości skrupulatnie został wykorzystany przez Chinyama, który z jednego metra umieścił piłę w siatce. Pasy oddawały groźnie strzały tylko ze stałych fragmentów. Najpierw uderzeniem z 20 metrów popisał się Giza (35’), później Skrzyński (40’). Odpowiedź grodziszcza była jednak natychmiastowa, napastnik Chinyama dwa razy z najbliższej odległości nie zdołał posłać piłki do pustej już bramki.

Na początku drugiej połowy zakotłowało się pod bramką Przyrowskiego, wszystko zostało jednak szybko wyjaśnione przez Radka Dynara. Bardzo aktywny Chinyama w 60. minucie popisał się fenomenalnym uderzeniem z 10 metrów. Kibice widzieli już piłkę w bramce, tymczasem piłka o milimetry minęła jej światło. Dużą wolą walki wykazał się także Giza, swoją szansę miał w 80. minucie. W tym przypadku interweniował jednak Przyrowski, który był na posterunku przy każdej z prób w wykonaniu Pasów. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Sprawa awansu do finału jest jeszcze otwartą kwestią. Wszystko wyjaśni się już za tydzień na stadionie Kałuży. Trudno wytypować faworyta tej pary, jedno jest jednak pewne: Cracovia zagra otwarty futbol, zaś Groclin, jeżeli przyjedzie z nastawieniem na obronę, może wyjechać w zupełnie innych nastrojach niż przyjeżdżał.