154856 miejsce

Wygrana Polaków w „Pojedynku Gigantów ”

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-03-04 21:32

Po raz kolejny mecz gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki odbył się we Wrocławiu. 1 marca w Hali Stulecia spotkali się reprezentanci Polski i najlepsi obcokrajowcy, występujący w naszej lidze. Mecz wygrali Polacy 91:76.

/ Fot. PAPMiasto Wrocław wygrało walkę o organizację tego spotkania m.in. z Bydgoszczą i Poznaniem. Co ciekawe , po raz pierwszy od 2000 roku mają się odbyć dwa mecze z udziałem najlepszych koszykarzy naszej ligi. Pierwszy z nich – to mecz w stolicy Dolnego Śląska , a drugi ma się odbyć 29 marca w hali warszawskiego Torwaru i będzie to potyczka między najlepszymi z północy i południa kraju. Oba spotkania mają w dużej mierze na celu promocję Mistrzostw Europy w koszykówce, które odbędą się w Polsce we wrześniu 2009.

Gwiazdy naszej ligi nie przyciągnęły do wrocławskiej hali kompletu publiczności. Jednak ci, którzy się pojawili na trybunach, nie żałowali!

Początek spotkania należał zdecydowanie do zagranicznych gwiazd, prowadzonych przez Mariusza Karola. W pewnym momencie obcokrajowcy objęli prowadzenie 9:3 i wydawać by się mogło, iż wygrają pewnie pierwszą kwartę. Mimo iż mieli przewagę przed dłuższy czas, to jednak nasi reprezentanci wygrali tę odsłonę 18:16. Głównie przyczynił się do tego weteran polskiego basketu, Adam Wójcik. Szczególnie imponował doświadczeniem, spokojem oraz precyzją rzutów.

O ile w pierwszej kwarcie rzuty za trzy wychodziły drużynie gości dosyć dobrze , to w drugiej tragicznie. To właśnie głównie dzięki słabej skuteczności zza linii 6,25 drużyna Polaków powiększyła przewagę do przerwy 41:34.

Trzecia i czwarta kwarta to całkowita dominacja drużyny biało-czerwonych, prowadzonej przez trenera Muli Katzurina. Akcje Wójcika i Dylewicza oraz rzuty za trzy punkty Witki były ozdobą tej części spotkania. Wśród zagranicznych gwiazd dało się dostrzec brak zgrania i woli walki. Ostatecznie reprezentacja Polski zwyciężyła obcokrajowców 91-76. Najwięcej punktów wśród Polaków zdobyli Dylewicz (16) I Wójcik (15), natomiast w drużynie gwiazd PLK Mujo Tuljkovic (13 ).

Końcowy wynik daje naszym reprezentantom oraz kibicom powody do zadowolenia. Każdy inny rezultat byłby trudny do zaakceptowania. O ile organizacja i atmosfera podczas spotkania były niemal wzorowe to sam poziom sportowy widowiska nie powalał. Akcje obu zespołów były przeprowadzane monotonnie i bez pomysłu, a co najważniejsze brakowało indywidualnych akcji i efektownych wsadów. A o to podczas takich spotkań chyba najbardziej chodzi... Ciężko jest się zgodzić z pomeczowymi wypowiedziami niektórych zawodników, którzy twierdzą, iż oba zespoły grały w tym meczu na maksimum swoich możliwości.

Reprezentanci Polski wykonali pierwszy krok przygotowawczy do Mistrzostw Europy, a także pokazali, że czasami grają w kosza. Lepiej niż ciemnoskórzy zawodnicy.