43558 miejsce

Wygrana Politechniki w meczu za "sześć punktów"

Współautorzy: Piotr K. Dobrowolski

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej siatkarze Politechniki Warszawskiej pokonali u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:1. Stołeczna ekipa zainkasowała trzy punkty, dzięki czemu wyprzedziła w tabeli sobotnich rywali.

Warszawska ściana

Już na samym początku spotkania kibice licznie zebrani na warszawskim Torwarze oglądali długą wymianę, zakończoną przez atak "pod górę" Roberta Prygla. Chwilę później atakujący posłał piłkę po zagrywce w samą linię, Maikel Salas zablokował Michała Ruciaka i Politechnika prowadziła już trzema "oczkami". Gospodarze dobrze radzili sobie w polu, broniąc wiele zbić rywali. Do rozstrzygnięcia akcji, pozwalającej "Inżynierom" na zejście na przerwę techniczną prowadząc, znów potrzebna była widowiskowa wymiana, którą zakończył krótką z obięgnięcia Marcin Nowak.

Akademicy wyraźnie się rozegrali, za to ZAKSA nie mogła skończyć żadnego ataku, stąd przewaga wzrosła do sześciu punktów. - Uspokójmy grę - nawoływał na czasie szkoleniowiec kędzierzynian. Jego słowa starał się zrealizować Jakub Jarosz, ale nie miał wsparcia u kolegów, którzy notorycznie psuli zagrywkę.

Dwa razy z rzędu przez Nowaka zatrzymany został Patryk Czarnowski i warszawiacy prowadzili już 20:13. Pod koniec przyjezdni odrobili trzy punkty, dlatego szkoleniowiec stołecznej ekipy poprosił o przerwę. Piłkę setową dla gospodarzy wywalczył z serwisu kubański rozgrywający. 25. punkt zdobył z ataku Zbigniew Bartman.

Imponujące wejście Kaźmierczaka i dobry finisz ZAKSY

Drugiego seta Politechnika rozpoczęła od dwupunktowego prowadzenia (4:2), po tym, jak Michała Ruciaka znów zatrzymał pojedynczym blokiem Salas. Przyjezdni jednak szybko wyrównali, gdy mocno zaserwował Patryk Czarnowski, a przechodzącą piłkę wykorzystał Brazylijczyk Idi. Na pierwszej przerwie technicznej akademicy wygrywali 8:6.