Wygrana polskiego debla w Masters

W swoim drugim meczu w turnieju Masters Cup w Szanghaju, polscy debliści - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski - wygrali 7:6 (7-2), 6:3 z Czechem Likasem Dlouhym i Leanderem Paesem z Indii.

Mariusz Fyrstenberg (L) i Marcin Matkowski (P) / Fot. PAPPolacy rozstawieni z numerem 7, dzięki tej wygranej mają jeszcze szanse na awans do półfinału. W poniedziałek Polacy przegrali z turniejową "dwójką": Kandyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem.

Środowy mecz był spotkaniem ostatniej szansy, dla naszych rodaków, na pozostanie w turnieju.

Mimo tego, że czesko-indyjska para wyszła na kort bardzo skoncentrowana, nasi czołowi debliści pokazali, że są lepsi i wygrali spotkanie.

Pierwszy set trwał 50 minut i rozstrzygnięcie przyszło dopiero w tie-breaku, który Polacy wygrali 7:2. Natomiast drugi set był pokazem zaufania do własnych umiejętności i bezlitosnym wykorzystywaniem błędów rywali. Frystenberg i Matkowski wygrali go zdecydowanie, bo 6:3. Już za dwa dni polscy debliści zmierzą się ze Szwedem Jonasem Bjoerkmanem i Kevinem Ullyettem z Zimbabwe. Ci dwaj w środę przegrali 1:6, 4:6 z pogromcami Polaków, Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjicem. Frystenberg i Matkowski muszą wygrać to spotkanie, aby awansować do półfinału.

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 7) - Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie, 6) 7:6 (7-2), 6:3