Wygrana Stali Ostrów w meczu z Open Florentyną!

W pierwszym spotkaniu rundy play-off grupy B II lig ostrowska Stal wygrała na parkiecie głównego faworyta drugoligowych rozgrywek Open Florentyny Pleszew. Mecz dostarczył kibicom basketu niezapomnianych wrażeń i zakończył się wynikiem 99:94

Pierwsza kwarta przebiegała jednak pod znakiem znacznej dominacji koszykarzy z Pleszewa, którzy kontrolowali przebieg tej odsłony meczu i wygrali ją 22:14. W tej kwarcie dobrą grą wykazał się Marcin Ecka. W drugiej odsłonie wczorajszego spotkania do głosu doszli goście, którzy zniwelowali przewagę Open-u i ostatecznie wygrali tę kwartę 20:26. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 42:40 dla gospodarzy z Pleszewa.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Na trzecią kwartę wychodziły zmobilizowane przez swoich trenerów drużyny, które i tym razem nie pozwoliły na chwilę wytchnienia kibicom zgromadzonym w Pleszewskiej hali. Dużo kontrowersji budziło kilka decyzji podjętych przez sędziów. W pewnym momencie trzeciej kwarty, po przewinieniu technicznym trenera Stali Mikołaja Czai i trójce świetnie grającego Marcina Ecki, było już 62:52. Goście jednak nie złożyli broni i mozolnie odrabiali straty, doprowadzając do dogrywki. Na szczególną uwagę zasługuje postawa zawodnika Stali Kamila Sierańskiego, który swoją wręcz heroiczną postawą znacząco pomógł swojej drużynie w odniesieniu końcowego sukcesu.

W dogrywce dominowała Stal, która odnosząc ważne zwycięstwo na terenie w Pleszewie, znacznie przybliżyła się do wejścia do finału play-off 2 ligi.

Drugi mecz także w Pleszewie w niedzielę 3 kwietnia.