Facebook Google+ Twitter

„Wygrywaj uśmiechem” w Rudzie Ślaskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Biuro Poselskie posła na Sejm RP Marka Plury serdecznie zapraszają na wystawę „Wygrywaj uśmiechem”.

 / Fot. LogoOtwarcie wystawy z udziałem posłów na sejm RP: Danuty Pietraszewskiej, Marka Plury i Grzegorza Tobiszowskiego, Prezydenta Miasta Ruda Śląska Andrzeja Stani oraz przedstawicieli Rady Miasta i Młodzieżowej Rady Miasta Ruda Śląska odbędzie się w dniu 5 października, o godzinie 11 w „Galerii Fryna” Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty, w Nowym Bytomiu, przy ul. P. Niedurnego 69.

Plakat autortswa Marka Judyckiego / Fot. Adam PodgorskiNa wystawie zaprezentowane zostaną rysunki "uśmiechów” znanych postaci polskiego i międzynarodowego życia politycznego, naukowego i kulturalnego, wykonane w ramach inicjatywy - pomysłu Parlamentarnej Grupy Uśmiechu. Premiera wystawy miała miejsce 1 czerwca 2009 roku w Sejmie RP. Otworzył ją - dołączając swój narysowany na gorąco uśmiech - marszałek Bronisław Komorowski w towarzystwie przewodniczącej Parlamentarnej Grupy Uśmiechu posłanki Iwony Guzowskiej.

"Wygrywaj uśmiechem" to nie tylko nazwa wystawy, ale też tytuł projektu skierowanego do dzieci i młodzieży. Posłowie wraz ze znanymi postaciami naszego życia publicznego w różnych formach zachęcają młodzież do pozytywnych zachowań w szkole, sporcie, w relacjach z innymi ludźmi. Częścią tego przedsięwzięcia był Ogólnopolski Konkurs dla Gimnazjalistów "Z taktem i uśmiechem", którego inicjatorem był poseł Marek Plura - przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Zwycięzcy śląskiej edycji konkursu "Z taktem i uśmiechem" - uczniowie Gimnazjum nr 29 w Zabrzu - również prezentowali swoje uśmiechnięte twarze w Sejmie. Na wystawie nie brakowało innych śląskich akcentów. Jednym z gości wystawy był minister spraw zagranicznych Radek Sikorski, który dostarczył wiele autografów zagranicznych osobistości, m.in. Angeli Merkel i Hillary Clinton. Oczywiście narysował także swoją wesołą buźkę. Rudzka wystawa zapowiada się równie interesująco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.