Facebook Google+ Twitter

Wyjaśnienie przyczyn wypadku tramwajowego w Łodzi jeszcze potrwa

Nawet kilka miesięcy może potrwać wyjaśnienie ostatecznych przyczyn tragicznego wypadku, do którego doszło 11 maja bieżącego roku na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mickiewicza w Łodzi.

W wypadku zginął 22 letni motorniczy, który wykonywał tego dnia pierwszy samodzielny kurs. / Fot. Daniel SiwakWyjaśnienie przyczyn majowego wypadku w centrum Łodzi może potrwać długo z uwagi na charakter tego zdarzenia. Jak dowiedział się serwis Wiadomosci24.pl, nadal przesłuchiwani są świadkowie wypadku. Z uzyskanych informacji wiadomo, że jest ich kilkudziesięciu, są to pasażerowie tramwaju, ale także przechodnie i kierowcy.

Równocześnie działa także komisja powołana przez miejskiego przewoźnika, której praca składa się z kilku etapów. Najpierw dokonuje się wstępnych oględzin pojazdu, następnie badana jest zwrotnica z naciskiem na urządzenia pomiarowe znajdujące się w niej. Na tej podstawie wyciągane są wnioski i określane są ostateczne przyczyny wypadku.

Przypomnijmy. Przed godziną 7, miesiąc temu, tramwaj linii 8, jadący aleją Mickiewicza z Teofilowa w kierunku Widzewa, na skrzyżowaniu z Na skrzyżowaniu tramwaj wypada z szyn, przecina trzy pasy ruchu i uderza w słup trakcji wysokiego napięcia (na zdjęciu: po prawej stronie). / Fot. Daniel Siwakaleją Kościuszki wypadł z szyn, przeciął trzy pasy ruchu i uderzył w słup trakcji wysokiego napięcia.

W wypadku zginął 22-letni motorniczy Sylwester J., który nie miał szans w zderzeniu z metalowym słupem. Dwanaście osób - w tym dwie kobiety w ciąży - zostało rannych. Jak się później okazało młody motorniczy po raz pierwszy wyjechał na trasę samodzielnie, bez obecności tzw. patrona (doświadczony motorniczy z wieloletnim stażem, uczestniczący w jazdach przyszłych kandydatów po mieście - przyp. autora).

Kilka godzin po wypadku MPK zarządziło natychmiastową kontrolę wszystkich zwrotnic w Łodzi. Ekipy techniczne pojawiły się m.in. na skrzyżowaniu Kościuszki - Mickiewicza, Kilińskiego - Pomorska, Włókniarzy - Legionów czy na placu Wolności.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.