Facebook Google+ Twitter

Wyjątkowe centrum – sedno zawodowego życia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-18 18:30

Widują się dokładnie co trzy tygodnie, w środowe popołudnia w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Wśród nich są przedsiębiorcy, studenci, freelancerzy, różnej maści specjaliści, ale też osoby pracujące na etacie.

Młodzi i nieco starsi. Z każdym kolejnym spotkaniem na sali pojawiają się zresztą nowe twarze, bo popularność tego projektu systematycznie rośnie. Mowa o Centrum Sedna, non-profitowej inicjatywie, jakiej dotąd w Białymstoku nie było. W najbliższą środę, 19 lutego kolejne wydarzenie cyklu.

Centrum Sedna to projekt w zupełności niekomercyjny. Jego uczestnicy zyskują szansę wzięcia udziału w spotkaniach inspirujących do rozwoju osobistego. Skąd taka nazwa? Jak wyjaśnia Lechosław Chalecki, pomysłodawca projektu, coach i trener, właściciel realizującej na co dzień szkolenia Szkoły Inspiracji – w przedsięwzięciu chodzi o dostarczenie w jednym miejscu, czyli w „centrum”, najważniejszych wartości – zatem przedstawianie „sedna” sprawy. Wartości, o których wspomina to: wiedza, współpraca, wsparcie.

Cały cykl trwa dokładnie 9 miesięcy, zatem tyle, ile potrzeba na powstanie nowego życia. W tym wypadku rzecz dotyczy nowego – zawodowego - życia, bo w zamierzeniu twórcy projektu, jego uczestnicy mają odnaleźć inspirację do podjęcia wyzwania, jakim jest rozwój osobisty.

Inicjatywa rozpoczęło się jeszcze w ubiegłym roku. Spotkania odbywają się co 21 dni. To, zdaniem Chaleckiego, czas potrzebny do wytworzenia się określonego nawyku. W ten sposób uczestnicy mają szansę zamienić zdobytą wiedzę właśnie na nawyk i działanie.

Każde spotkanie jest poświęcone innemu zagadnieniu. Najbliższe będzie dotyczyło interpretacji doświadczeń. Wykłady prowadzi Lechosław Chalecki. Ale spotkania nie sprowadzają się tylko do prelekcji. To także warsztaty, dyskusja, a na koniec również sesja networkingowa, dzięki której obecni mogą wymieniać się cennymi doświadczeniami ale też kontaktami biznesowymi.

Udział w spotkaniach jest w zasadzie bezpłatny – w zasadzie – bo aby przyjść do Centrum Sedna wystarczy wesprzeć Białostockie Hospicjum dla Dzieci, prowadzone przez Fundację Pomóż Im. Drzwi Centrum otworzą się dla tych, którzy wrzucą do fundacyjnej puszki minimum 10 złotych. W ten sposób udało się już zebrać niemal 6 tysięcy złotych.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło tylko 11 osób. Dziś aula Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku co trzy tygodnie gromadzi ponad setkę szukających inspiracji ludzi. Aby wziąć udział w CS wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.