Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

689 miejsce

Wyjątkowe wyzwanie - 50 skoków ze spadochronem w ciągu 1 dnia!

21 czerwca 2017 roku Tomasz Kozłowski podjął się niesamowitego wyzwania. Postanowił 48 razy w ciągu 1 dnia skoczyć ze spadochronem, jednocześnie 48 razy pomagając potrzebującym. Wydarzenie zakończyło się aż 50 udanymi skokami!

 / Fot. Kuba Konwent
Nie jest to pierwsze spadochronowe wyzwanie, jakiego podjął się Tomasz Kozłowski. W 2014 roku, razem z dwoma innymi skoczkami skoczył z balonu na ogrzane powietrze z wysokości prawie 11 000 metrów, ustanawiając rekord Europy. Jest też psychologiem, ratownikiem górskim i autorem książki „Historia tysiąca lęków”.

Przygotowania do Projektu 4F48 rozpoczął już kilka miesięcy temu. Po wielu ciężkich treningach, 21 czerwca, o godz. 6:00 wsiadł do samolotu na strefie spadochronowej SkyCamp w Kazimierzu Biskupim, by wykonać swój pierwszy tego dnia skok. O godz. 12:00 miał ich już na koncie 27, a do końca dnia wykonał 50, o dwa więcej niż planował. Tym samym ustanowił nowy rekord Polski w liczbie wykonanych w ciągu dnia skoków, który dotychczas wynosił 25.

 / Fot. Ewa Bujak
Wydarzenie, choć trudne ze względów kondycyjnych, jak i logistycznych, nie było tylko sportowym wyzwaniem. Tomasz Kozłowski każdy ze skoków zadedykował konkretnej potrzebującej osobie lub instytucji. Były wśród nich osoby chore, potrzebujące pieniędzy na kosztowne leczenie, osoby niepełnosprawne, zbierające środki na wózek inwalidzki czy rehabilitację, była również Fundacja Onkologiczna Alivia, która pomaga chorym na raka ponieść niezbędne wydatki związane z chorobą. W akcję zaangażował się portal polakpomaga.pl, za pośrednictwem którego jeszcze do końca sierpnia możecie przekazywać darowizny na wybrany cel.

Tomasz Kozłowski sam wsparł jeden z celów, przekazując z własnych oszczędności 10 000 zł na dom dziecka w jego rodzinnym mieście, a dzięki innym darczyńcom i firmom, udało się już zebrać ponad 180 000 zł! Sponsorem skoków jest firma 4F, a całość zebranych środków zostanie przekazana potrzebującym.

Ty też możesz pomóc!

Chorzy na raka, podopieczni Fundacji Alivia wciąż czekają na wsparcie, które pomoże im ponieść koszty leków, środków opatrunkowych, dojazdów do szpitala i innych niezbędnych wydatków, na które nie mogą sobie pozwolić.
Wejdź na stronę: https://polakpomaga.pl/kampania/skok-15 i dokonaj choć niewielkiej wpłaty!

Zachęcamy też do udziału w akcji Przybij Piątkę z Tomkiem. Odważnym, którzy do końca wakacji zdecydują się na skok spadochronowy w tandemie oraz przekażą na wybrany cel 10 000 zł, Tomasz Kozłowski w powietrzu przybije piątkę!

Dowiedz się więcej:
www.tomekskacze.pl
www.alivia.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.