Facebook Google+ Twitter

Wyjątkowo przystępny Emiter

Sopocki koncert Voice_eletronic duo, nowego projektu Marcina "Emitera" Dymitera i wokalistki Zosi Esden okazał się dużym zaskoczeniem. Znany z muzycznych eksperymentów i niełatwych brzmień Emiter zaprezentował wyjątkowo przystępny materiał.

Zosia Esden i Marcin "Emiter" Dymiter / Fot. Agnieszka Szreder/archiwum zespoluNiedzielny koncert w Dworku Sierakowskich był pierwszym w ramach wspólnego projektu gdańskich muzyków. I choć - jak przyznał Dymiter - trema była duża i nie udało się uniknąć paru wpadek, występ należy zdecydowanie zaliczyć do udanych. Okazało się, że połączenie - zdawałoby się nieprzystających do siebie - muzycznych inspiracji i fascynacji obojga muzyków pozwoliło stworzyć zupełnie nową muzycznie jakość. Zdecydowanie najłatwiejszą w odbiorze ze wszystkich dotychczasowych eksperymentalnych projektów Emitera.

Zaprezentowane na koncercie przez Esden i Dymitera kompozycje powstały gdzieś na styku ich brzmieniowych zainteresowań. Z jednej strony, mogliśmy usłyszeć utwory oparte na połamanych elektronicznych bitach i przetworzonym przez Emitera dźwięku, w których wokale Esden zdawały się tylko lirycznym dopełnieniem.
Z drugiej strony, wyraźnie kontrastowały z nimi melodyjne i harmonijne piosenki, gdzie dominował ciepły, jazzujący głos wokalistki, wspomagany przez melodeklamacje Dymitera, a elektronika była tylko cichym, nienarzucającym się tłem.

Teraz tylko pozostaje czekać na płytę. Jak zapewniają muzycy, prace nad debiutanckim albumem Voice_electronic duo dobiegają już końca i powinien się on ukazać jeszcze na jesieni tego roku. Na razie w Internecie można posłuchać fragmentu ich pierwszego wspólnego utworu pt. "Osadzona".

Znane są również terminy kolejnych koncertów. Po premierowej odsłonie w Sopocie, Esden i Emiter zagrają: 1 czerwca w Warszawie (klub Plan Be, godz. 21) i 2 czerwca w Gdańsku (PGR ART, godz. 22).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.