Facebook Google+ Twitter

Wyjątkowo rodzinna atmosfera podczas 35. Pikniku Country w Mrągow

29 lipca Piknik Country&Folk w Mrągowie rusza po raz 35.!

Piknik Country&Folk / Fot. Piknik Country&FolkJuż 29 lipca rozpocznie się jubileuszowa odsłona legendarnego Pikniku Country&Folk. Z tej okazji, na deskach mrągowskiego amfiteatru zagrają gwiazdy światowego formatu: Rednex oraz Della Mea, a rodzimi artyści zabiorą wiernych fanów w sentymentalną podróż do przeszłości. Dla tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się wziąć udział w Pikniku jest to wyjątkowa okazja, żeby nadrobić stracone lata i poczuć ducha, który od 35 lat unosi się nad Amfiteatrem przy jeziorze Czos.

Jak przystało na jubileuszową edycję, organizatorzy zadbali o to, by podczas trzech dni festiwalowych fani Pikniku otrzymali potężną dawkę wspomnień i wzruszeń, a co więcej spędzili czas w wyjątkowo rodzinnej atmosferze.
Pierwszy dzień, czyli 29 lipca to prawdziwa gradka dla wielbicieli muzyki country i folk. Koncert inauguracyjny poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny, Paweł Sztompke. Od godz. 20.00 na deskach amfiteatru zagrają polskie gwiazdy: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass, Teren C oraz Gang Marcela. Nie zabraknie również zagranicznych wykonawców, czyli zespołu Discountry, Rackhouse Pilfer oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Rednex, z ich największym przebojem „Cotton Eye Joe”. Kulminacją koncertu będzie występ polsko-łemkowsko-ukraińskiej grupy LemON, znanej z takich hitów jak „Będę z Tobą”, „Napraw” czy „Scarlett”.

Sobotni wieczór to prawdziwy powrót do przeszłości, czyli Wielka Gala Jubileuszowa. 30 lipca, od godz. 20.00, Paweł Sztompke będzie witał na deskach amfiteatru gwiazdy, które są dobrze znane najwierniejszej, mrągowskiej publiczności. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpią: Alicja Boncol, Lonstar, Tomasz Szwed, Bożena i Lech Makowieccy, Zbigniew Hofman, Cezary Makiewicz, bracia Rybczyńscy, Gang Marcela, Kasia Bochenek, Mariusz Kalaga oraz Janusz Nastarowicz. Ponadto, dla piknikowej publiczności zagrają zespół Teren C, czeska grupa Drops oraz laureat Przepustki do Mrągowa. Konkurs Przepustki organizowany przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, skierowany jest do zespołów country, które nigdy nie wystąpiły na scenie głównej, oraz tych, które przez ostatnich 5 lat nie uczestniczyły Pikniku Country z własnym recitalem. W tym roku ogłoszenie zwycięskiego bandu nastąpi 29 lipca, a koncert na dużej, mrągowskiej scenie odbędzie 30 lipca, czyli podczas drugiego dnia Pikniku. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie występ Gwiazdy Festiwalu, amerykańskiej grupy reprezentującej gatunek muzyczny bluegrass – Della Mae. Podczas koncertu ta żeńska kapela zaprezentuje repertuar znany ze wszystkich swoich płyt.

Jak co roku, trzeci dzień Pikniku poświęcony jest wybranej akcji charytatywnej, tym razem będzie to problematyka zdrowia i choroby stwardnienia rozsianego. Finałowego dnia prowadzącymi będą artyści kabaretowi Michał Kałamaga oraz Jacek Noch. Ten drugi związany jest z tematyką personalnie, ponieważ jak sam otwarcie mówi, od lat cierpi na nieuleczalną chorobę, jaką jest stwardnienie rozsiane. Podczas ostatniego koncertu, któremu towarzyszy hasło „Niezależność” na scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz czy znanych
z programu The Voice of Poland Gracjana Kalandyka oraz Damiana Ukeje. Partnerem koncertu jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Przez wszystkie dni Festiwalu dzieci do 12. roku życia, będą miały bezpłatny wstęp na wszystkie koncerty oraz dostęp do specjalnie wyznaczonej przestrzeni KIDS' COUNTRY. W strefie zabaw, która stanie na terenie Amfiteatru, dzieci pod okiem profesjonalnych animatorów będą mogły bawić się na dmuchańcach, uczestniczyć w konkursach wokalno-plastycznych czy po prostu odpoczywać. Strefa aktywności KIDS' COUNTRY będzie czynna od piątku do niedzieli, już od godziny 16:00 aż do zakończenia koncertów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.