Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

652 miejsce

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Stanicy Wędkarskiej PZW w Zegrzu

2 czerwca 2017 grupa uczniów z nauczycielami z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie udała się do Stanicy Wędkarskiej PZW w Zegrzu.

 / Fot. Jerzy JastrzebskiNad jeziorem Zegrzyńskim
Tutaj Zarząd Koła Miejskiego nr 13 Okręgu Mazowieckiego w Legionowie przygotował z okazji Dnia Dziecka bardzo bogaty program dla swoich gości. Przyjezdnych zachwyciło miejsce położone tuż nad jeziorem Zegrzyńskim. Na wodzie mnóstwo łodzi i motorówek, a pomiędzy nimi stada łabędzi i kaczek. W programie przejażdżka koniem, występy klauna, oglądanie wozu strażackiego, gaszenie pożaru, spotkanie z policją wodną, przejażdżka motorówką po jeziorze i degustacja różnych potraw.
 / Fot. Jerzy JastrzębskiPrezes Koła PZW nr 13 o organizacji Dnia Dziecka
Józef Lupa, prezes koła 13 PZW w Legionowie ”W statucie PZW jest podpunkt, który mówi o współpracy z młodzieżą. Jesteśmy największym kołem łowieckim w okręgu mazowieckim. Pięć lat temu przejmując Zarząd w Kole nr 13 postanowiliśmy zorganizować imprezę dla szkoły. Wybraliśmy Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, szkołę do której chodzi moja córka. Ponadto towarzyszyła nam chęć jakby pokazania się, że coś tworzymy dla społeczności lokalnej. I stąd idea organizowania Dnia Dziecka w Stanicy Wędkarskiej. Przy jej realizacji biorą udział przeważnie małżonkowie członków PZW oraz wspomagają nas WOPR, stadnina koni, policja wodna , straż pożarna. Pierwszy raz mieliśmy potężną tremę. Martwiliśmy się, żeby wszystko się udało. Zorganizowaliśmy raz i sukces. Postanowiliśmy, że będzie to impreza cykliczna. I w tym roku już jest jej piąta edycja. Myślę, że główną przyczyną dla której to robimy jest ogromna satysfakcja, gdy możemy dostrzec uśmiech i zadowolenie na twarzy tych dzieci”.
Dzień pełen emocji
 / Fot. Jerzy JastrzębskiI rzeczywiście słowa prezesa się potwierdziły na twarzach młodych uczestników gościł oprócz uśmiechu zachwyt i chwilami miłe zaskoczenie. Pełnię emocji wzbudziła przejażdżka motorówką WOPR po jeziorze. Już piękno tego miejsca o tej porze roku wzbudza zachwyt. A przejażdżka w kapokach miał a w sobie coś niesamowitego z nutką dreszczyku. Trzeba podkreślić ,że organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników. Dla niektórych wsiadanie na konia było nie lada wyzwaniem i wzbudzało wiele emocji. Wszyscy przełamali swój strach i skorzystali z tej okazji. W kowbojskich kapeluszach na koniu paradowali przed pozostałymi. To wielka radość pochwalić się takim zdjęciem przed rodziną i znajomymi. Rozmowy z policjantami , oglądanie motorówki policji wodnej to też wspaniała nauka i zabawa. Zabawy z sikawką strażacką, gaszenie pożaru to niezwykle przeżycia i atrakcje.
To już po raz piąty
 / Fot. Jerzy Jastrzębski-Już jesteśmy tu w tym przepięknym miejscu po raz piąty. Za każdym razem Państwo zaskakujecie nas i naszych uczniów- mówiła kierownik wycieczki, nauczycielka Julita Oktaba - poziomem przygotowania Dnia Dziecka, dbałością o detale. Zawsze jest wspaniały program, niezwykle smaczne domowe jedzenie, lody, ciasta. Wiemy ile to kosztuje pracy i wysiłku. Czujemy się tu wszyscy wyjątkowo dobrze. Tworzycie Państwo atmosferę pełną serdeczności. Za to niezwykłe przyjęcie, za serce okazane nam i naszym uczniom dziękujemy panu prezesowi Józefowi Lupie, Zarządowi Koła nr 13 i wszystkim członkom koła i ich bliskim, wszystkim organizatorom. Będziemy czekali z niecierpliwością do następnego roku. – podkreśliła.
Gospodarze i goście wręczyli sobie nawzajem podziękowania i upominki. Zebrani byli bardzo wzruszeni. To spotkanie jest przykładem jak można wspierać innych i realizować cele statutowe organizacji. Przeżycia i emocje, które były udziale wszystkich na tym spotkaniu pozostawiły trwały ślad w sercach i umysłach, a spotkanie jest żywym pomnikiem prawdziwej ludzkiej solidarności.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.