Facebook Google+ Twitter

Wyjdą zza krat. W 2013 roku będą wśród nas zbrodniarze sprzed lat

Albert Einstein - jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, laureat Nagrody Nobla z fizyki mówił, że obecnie demokracja opiera się na założeniu, że nikt inny nie jest lepszy ode mnie. Ostrzegał, że taki pogląd nie sprzyja naśladowaniu dobrych wzorców. Czy miał na myśli także morderców?

Polska, na tle Europy ma jeden wynik statystyczny, którego żaden kraj nie jest w stanie przebić, to liczba więźniów. Aktualnie, według różnych statystyk - odsiaduje u nas karę za kratami ponad 85 do 90 tys. skazanych. Ale około 30 tysięcy oczekuje jeszcze na wolności na swoje miejsce, bo taka ciżba w celach. Według Eurostatu z lat 2005-2007, Niemcy - kraj dwukrotnie większy liczebnie od nas - ma w więzieniach 73 tysięcy przestępców - podaje serwis Gazeta.pl.

Czy coś może się zmienić w tej smutnej statystyce? Powinno, ale nie ma na to widoków. Zatrwożyć nas może informacja najnowsza, że w najbliższych 5 latach wyjdzie na wolność blisko "setka skazanych pierwotnie na śmierć przestępców" - alarmuje serwis Polskatimes.pl. Według gazety, liczba ta może być jeszcze większa. Wyjdą na wolność pierwotni skazańcy na śmierć, bo nie ma ich jak, odizolować… od społeczeństwa?

Niezupełnie tak. Trochę to wygląda inaczej. Na wolność wyjdzie prawie setka skazańców, którym zegar wybił koniec odsiadki kary 25 lat pozbawienia wolności. Dojdą do nich prawdopodobnie także ci, którzy być może zechcą skorzystać z możliwości, ubiegania się w sądzie o warunkowe przedterminowe zwolnienie zza krat, po odbyciu kary 15 lat. Biorąc pod uwagę takich - liczba zwolnionych może być większa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

j
  • j
  • 05.08.2012 11:57

jeśli odsetek skazanych więżniow odbiega znacznie od statystycznych europy świadczy to o wypaczeniu instytucji sprawiedliwości w polsce lub wypaczeniu prawa polskiego ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 04.08.2012 18:20

dlaczego tyle więżniów?? przypuszczam ze jest bardzo dużo wyroków za g.. przestępstwa....gdzie na zachodzie nie ma mowy o takich karach...... zreszta co to za prawo skrzywione.u nas . za wydłubanie komuś oka i za kradzież scyzoryka ze sklepu ta sama kara ??koń by sie uśmiał!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.