Facebook Google+ Twitter

Wyjdź do ludzi, czyli „Wolontariat na wakacje”

Zbliża się czas wakacji, a co za tym idzie okres urlopów, kolonii i wypadów za miasto. Nie każdy wyjedzie jednak na upragniony wypoczynek, dlaczego więc nie spędzić tego wolnego czasu łącząc przyjemne z pożytecznym? Odłóżmy więc pilota, oderwijmy wzrok od ekranu telewizora i wyjdźmy do ludzi!

Jedna z akcji MCIiR / Fot. Materiały MCIiRJuż 17 czerwca na wrocławskim rynku, koło pręgierza, Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju zachęcać nas będzie do udziału w akcji „Wolontariat na wakacje”. W godz. od 10 do 16 będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat dostępnych ofert i form wolontariatu w naszym mieście i nie tylko.

Wolontariat obejmuje wiele dziedzin i każdy może znaleźć coś dla siebie. Praca z seniorami, dziećmi, pomoc w nauce, opieka nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi, uczestnictwo w organizacji różnego rodzaju imprez masowych i wydarzeń kulturalnych. Jest to doskonały sposób na zdobycie cennych doświadczeń bądź znalezienie nowej drogi życia i nowych pasji.

W okresie wakacyjnym na terenie całej Polski planowane są szkolne półkolonie dla dzieci. Również weWolontariusze dają dzieciom uśmiech / Fot. Materiały MCIiR wrocławskich szkołach organizowane są kolonijne turnusy, podczas których odbędą się zajęcia plastyczne w placówkach szkolnych, wypady do kina, na otwarte kąpieliska i baseny, spacery po mieście itp. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu i lubi pracę z dziećmi, może zgłosić się do MCIiR, za pomocą Centrum nawiązać kontakt ze szkołą i zostać jednym z opiekunów półkolonii.

W najbliższy wtorek akcji przyświeca hasło „Wolontariat na wakacje”, ale każda chętna do pomocy osoba, każda godzina, którą możemy ofiarować innym w ciągu całego roku jest bezcenna, a limit poświęconego czasu jest nieograniczony. I pozostaje tylko mieć nadzieję, że „Wolontariat na wakacje” przerodzi się dla wielu w „Wolontariat na cały rok”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ na zachęte i za pomysł na ciekawy temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.