Facebook Google+ Twitter

Wyjdź z cienia – pokaż dobro

Harcerze namawiają do czynienia dobra. Znakomitą okazją do tego jest okres przedświąteczny i przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

 / Fot. Materiał ZHP„Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” – hasło przewodnie tegorocznego Betlejemskiego Światła pokoju – to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. „Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych” – przekonują organizatorzy akcji.

Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju sięga roku 1986. Z inicjatywy austriackich skautów po raz pierwszy przywieziono do Europy ogień z Groty Narodzin Jezusa w Betlejem. Do Polski Światło dotarło po raz pierwszy w 1991 roku dzięki harcerzom z ZHP.

W tym roku harcerze otrzymają Betlejemskie Światło Pokoju na „Głodówce” w Bukowinie Tatrzańskiej i harcerska sztafeta przekaże je dalej na wschód do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białoruś, a także na północ i zachód do Danii i Niemiec. Harcerze zawiozą je po całej Polsce do szpitali, urzędów, kościołów - aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Ceremonii przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszyć będzie Zlot Betlejemski w Zakopanem od 13 do 15 grudnia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.