Facebook Google+ Twitter

Wyjdź z tłumu, słuchaj 52UMu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-30 09:43

Wyjdź z tłumu, słuchaj 52UMu - nowy album już wkrótce. "Superego", bo taki tytuł nosi druga płyta grupy 52UM (czytaj Szum) będzie miała premierę już 23 kwietnia na festiwalu Brylfest w Warszawie.

52UM Live / Fot. archiwum zespołu52um to projekt Roberta Brylewskiego i Konrada Januszka - chirurga, który skalpel zamienia na gitarę, by w ten sposób kształtować otaczającą nas rzeczywistość. Jest to muzyka osadzona w tradycji post-punkowej, dojrzała w treści i nowoczesna w formie, pełna emocji i swoistej dramaturgii. Skład zespołu obok wymienionych Januszka i Brylewskiego tworzą: Wojciech Konikiewicz - legendarny pianista, kompozytor muzyki jazzowej, teatralnej i filmowej, który współpracował z takimi artystami jak Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Wojciech Waglewski, Tomek Lipiński, Tomasz Stańko, J.J. Burnell (The Stranglers), Ian Paice (Deep Purple), Asian DubFoundation, wibrafonista Paweł Stawarz, perkusista Michał Leks (Koniec Świata) oraz basista Rafał Miciński (Yapko, Natural Mystic).

- Chcielibyśmy aby muzyka, która znalazła się na "Superego", była zawieszona pomiędzy Sonic Youth - Joy Division i Velvet Underground, czyli moimi ulubionymi kapelami - mówi autor większości kompozycji na płycie: Konrad Januszek. Charakterystyczne brzmienie gitary i wokal Roberta Brylewskiego przywołuje z kolei w naturalny sposób skojarzenia z dokonaniami takich grup jak Falarek Band, czy Brygada Kryzys. Za całościowe brzmienie albumu odpowiada Studio As One w osobach Jarka "Smoka" Smaka i Mariusza „Activatora” Dziurawca, spadkobiercy po legendarnym studiu "Złota Skała".

Nowy krążek 52UMu zawiera jeszcze drugie dno - "message" od lekarza - zestaw 10 dramatycznych utworów o przesłaniu egzystencjalnym. Bo 52UM to zespół z przesłaniem. Jakkolwiek stwierdzenie to wyświechtane - w przypadku 52UMu nie jest nadużyciem, ani odcinaniem kuponów od undergroundowych korzeni autorów. Autor tekstów, Konrad Januszek, stawia podstawowe pytania o wartości, które dziś znalazły się na marginesie. Dawno nikt nie postawił tak dosłownie i wprost pytań o zobojętnienie, egoizm i poddawanie się owczemu pędowi.

Wydawcą płyty jest wytwórnia Offside Records Offside Records
Myspace zespołu www.myspace.com/52um

-----
Michał Ławniczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się kawał dobrej muzyki. Jestem wielkim fanem Roberta Brylewskiego - ostatnio "skatowałem" płytę jego Falarka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.